Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
10 листопада 2021 р.

Олександр Ломако: Про яку інформаційну безпеку можна говорити, якщо на восьмому році війни частина території Чернігівщини фактично відрізана від українського інформаційного простору?

+12
+9

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15

Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако 10 листопада взяв участь у нараді «Інформаційна безпека Чернігівщини. Виклики і завдання» за участю членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Ця нарада  відбулася в Чернігівській обласній державній адміністрації і була присвячена проблемам, пов’язаним з недостатнім охопленням нашої прикордонної області ефірним мовленням українських теле- і радіоканалів. Як відомо, натомість у деяких районах єдине, що приймачі «ловлять» - програми з РФ та Білорусі з відповідним наповненням, не дружнім до України.

Хоч у самому обласному центрі таких проблем і не спостерігається, чернігівців вони турбують так само, як і всіх українців. Олександр Ломако у своєму виступі на нараді сказав саме про це.

- Давайте відверто визнаємо: якщо на 8 році війни та агресії з боку Російської Федерації, знаючи всі проблеми, ми періодично їх обговорюємо – це говорить про недостатню ефективність роботи всіх державних органів України, урядових установ, які відповідають за інформаційну безпеку, - підкреслив він.

На жаль, на Ріпкинщині, Городнянщині, в північних районах Чернігівщини  населення досі дивиться російські і білоруські канали, живе в їхньому інформаційному просторі, навіть користується іноземними мобільними операторами.

- Ми знаємо про це з 2014 року, але ситуація не міняється, - констатував Олександр Ломако.

У якості прикладу імовірної інформаційної атаки агресора вже на всю територію України він нагадав про те, як зараз використовуються для дестабілізуючого впливу теми  ковіду та вакцинації.

- Ми бачимо, що Україна має найнижчий рівень вакцинації населення. Я не виключаю, що це також результат цієї інформаційної політики агресора, який зацікавлений в дестабілізації ситуації в Україні. Адже ми бачимо багато досить ефективно зроблених якихось роликів, повідомлень в Інтернеті про шкідливість цієї вакцинації. Я думаю, що не важко відшукати сліди цієї інформації, які найймовірніше йдуть з-за кордону, - зазначив Олександр Ломако.

Звертаючись до членів Національної ради і всіх присутніх, він висловив думку про те, що для захисту інформаційного простору у зв’язку з агресією проти України потрібні більш конкретні та рішучі дії. Зокрема, захист від того, як для «гібридної війни» використовується мережа інтернет. Необхідність такого захисту пора визнати, закріпити в законодавчих актах і це треба терміново робити на практиці.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!