Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
1 листопада 2021 р.

Тарифи на тепло зростуть, але не для населення

+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 1 листопада, розглядав питання щодо встановлення тарифів на опалення та гарячу воду. За пропозицією чернігівського міського голови Владислава Атрошенка питання встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води АТ «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО», ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА», ПП «СПЕЦІАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ» для потреб населення – зняли з розгляду.

- Прошу поки зняти це питання для того, щоб ми мали можливість діалогу з Урядом стосовно додаткових компенсаторів місту Чернігову. Вперше за історію незалежності України прийняте рішення компенсувати різницю в тарифах для населення та інших споживачів з місцевих бюджетів. Нам пропонується компенсація – 4% ПДФО. Компенсація на душу населення для Чернігова буде значно меншою, оскільки ПДФО у нас значно менший, ніж в інших містах України. А видатки на душу населення у нас будуть чи не найбільші, тому що у північних містах – найнижчі температурні показники протягом опалювального періоду. До того ж у нас немає ніяких гарантій щодо вартості газу наступного опалювального сезону. Тобто місто Чернігів буде втрачати більше, ніж  інші співставні міста, які більш розвинені і знаходяться південніше. Для нас це абсолютно несправедливе рішення Уряду, - зазначив міський голова.

Владислав Атрошенко наголосив на тому, що реалізація запланованого на цей опалювальний сезон механізму компенсації теплопостачальникам частини тарифу за рахунок місцевих бюджетів на сьогодні супроводжується цілою низкою запитань без відповідей. Зокрема, підприємства теплогенерації в нашому місті не комунальні. Вони приватні, стосовно комунального майна - лише орендарі. І виникає правове питання: як міському бюджету компенсувати різницю в тарифах цим комерційним підприємствам? На сьогодні бюджетне законодавство цього не допускає.

По-друге, не до кінця ясно, як юридично правильно встановити нові тарифи без права їх застосування. Якщо такого запобіжника не буде, то що, наприклад, заважатиме підприємствам теплогенерації - приватним суб'єктам - після встановлення тарифів не чекати на майбутню компенсацію з бюджету, а зразу й рознести містянам платіжки вже з новими сумами? 

- Я не готовий до того, щоб людям розносили високі платіжки, і таку відповідальність на себе я брати не збираюся. Тобто у цьому питанні ми заходимо в правову невизначеність, - констатував він.

Але, з іншого боку, щоби виникли підстави доплачувати виробникам теплової енергії різницю в тарифах з місцевого бюджету - ця різниця між попереднім і новим тарифом має бути визначена. Тому якось унормовувати це питання і встановлювати нові тарифи - доведеться. Якщо ж тариф залишити таким як зараз - теплопостачальні підприємства не зможуть вчасно розраховуватися за газ і без нього просто зупиняться.  

Міський голова доручив рішення, що стосуються тарифів для населення, додатково доопрацювати в частині юридичних та технологічних складових.

- Наразі у нас немає впевненості, що ми не вийдемо за межі правового поля, і у тих наслідках, які можуть бути після прийняття такого рішення, - додав Владислав Атрошенко.

Натомість встановлення тарифів АТ «ОТКЕ», ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА», ПП «СПЕЦІАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ», ТОВ «СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «СПЕЦЕНЕРГОСЕРВІС» для потреб бюджетних установ, релігійних організацій, інших споживачів (крім населення) міський голова запропонував погодити.

- Рішення по бюджетним установам необхідно приймати з двох причин. По-перше, щоб ми вийшли з непотрібного перекладання паперів, відшкодувань тощо. Тобто ми, як бюджет, заплатимо за обґрунтований тариф стільки коштів, скільки треба, щоб менше мати питань від перевіряючих органів. Тобто нам простіше затвердити тариф для бюджетних установ. По-друге, у місті є споживачі – державні, обласні, тобто ті, які не підпорядковані чернігівському бюджету. Якщо ми зараз не затвердимо тариф, то на міський бюджет ми візьмемо відшкодування тарифів для цих бюджетних установ, які споживатимуть тепло. Не розумно для міста покривати ці видатки, - пояснив він.

Розглядаючи питання тарифу на теплову енергію, її виробництво та постачання, послуги з постачання теплової енергії ТОВ «СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «СПЕЦЕНЕРГОСЕРВІС» для потреб населення, виконком вирішив схвалити відповідне рішення. Як пояснив представник цього підприємства, вони обслуговують один новий житловий будинок по вул. Незалежності, 21. Будинок новий, опалення треба починати, а раніше тариф для його мешканців не встановлювався. Після прийняття рішення виконкому тариф цьому підприємству встановлено у межах існуючих зараз середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу для потреб населення в Чернігівській області (а саме 1956,85 грн/Гкал з ПДВ станом на 24.09.2021 р.).

 

Читайте також:

Владислав Атрошенко вимагає від влади справедливих компенсацій різниці у тарифах на газ для Чернігова

Владислав Атрошенко закликає уряд переглянути механізм компенсацій місцевим бюджетам різниці у тарифах на тепло

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!