Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
29 вересня 2021 р.

Виконком погодив рішення про підняття вартості проїзду у громадському транспорті до 8 гривень


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради прийняв рішення (1 і 2) про підняття вартості проїзду у громадському транспорті. З жовтня місяця базовий тариф на одну поїздку буде дорівнювати 8 гривень.  При розрахунку транспортною карткою – 6 гривень. За наявності учнівського квитка та розрахунку електронною карткою – 3 гривні за поїздку.

За словами чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, на підвищення вартості проїзду у громадському транспорті місто йде неохоче. Але враховуючи ситуацію зі зростанням цін на пальне, комплектуючі рухомого складу та мастильні матеріали, це рішення було вимушеним.

- Підняття вартості проїзду не вирішує транспортне питання системно. Тільки перехід на європейську транспортну модель, де гроші сплачуються за людино-кілометр пробігу, дозволить принциповим чином покращити транспортні перевезення у Чернігові. У нас є чітке розуміння, як на неї перейти, але через нерозуміння можливостей бюджету на наступний рік планувати такий перехід складно. Сьогодні ми взагалі не можемо порахувати прогнозні надходження у наступному бюджетному році у зв’язку з тим, що місту треба буде здійснювати компенсацію генеруючим суб’єктам різниці у тарифах протягом опалювального періоду. Скільки на це знадобиться коштів ми не знаємо, адже все буде залежати від вартості газу, - наголосив Владислав Атрошенко.

За словами міського голови, вартість існування повноцінної транспортної моделі сучасних транспортних перевезень коливається у межах від 100 до 150 мільйонів гривень. При такій транспортній моделі автобуси і тролейбуси будуть ходити хвилина в хвилину, на кожну зупинку згідно графіку. Водії при цьому зможуть отримувати достойні заробітні плати. Буде діяти виключно безготівковий розрахунок, згідно якого з’являться чіткі цифри по пасажиропотоку та кількості пільгових перевезень. Також електронна фіксація пасажиропотоку дасть можливість розуміти, на яких маршрутах необхідно збільшити кількість рухомого складу, а на яких зменшити. Все це дозволить ефективно керувати транспортними перевезеннями у місті. Для повного оновлення рухомого транспорту Чернігова потрібно закупити 50 великих 12-метрових автобусів на 100 пасажиро-місць та 110 автобусів середньої місткості на 50 пасажиро-місць. Але, за словами Владислава Атрошенка, проводити таку закупівлю в умовах невизначених цін на газ та неможливості спрогнозувати бюджетні надходження у наступному році дуже ризиковано.

- Ми чітко розуміємо, що нам треба для організації якісних перевезень і скільки це коштує. Але якщо говорити мовою цифр, то за умови збільшення вартості газу у бюджеті розвитку, який становить близько 600 мільйонів гривень, у нас може залишитись десь 150 мільйонів гривень. Адже 450 мільйонів гривень ми будемо вимушені спрямувати на компенсацію різниці у тарифах. Ще приблизно 50 мільйонів міський бюджет може отримати від надходжень від ПДФО, у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року. Але це суттєво не змінить ситуації, - підсумував Владислав Атрошенко.

Разом з тим, Чернігів усе-таки вже зараз робить кроки, які є обов'язковими в разі такої зміни транспортної моделі. Зокрема, готується до запровадження в усьому громадському транспорті валідації оплати проїзду та єдиного електронного квитка. 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!