Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
29 вересня 2021 р.

У скільки бюджету міста обійдеться підвищення цін на газ?


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

Яку частину бюджету розвитку міста "з'їсть" підвищення ціни на опалення комунальних закладів (лікарень, шкіл, дитсадків, установ)? Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сьогодні, 29 вересня, на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради принагідно розповів про ситуацію нового опалювального сезону. Є загроза, що для бюджетної сфери ціна газу і, відповідно, видатки на опалення зростуть у рази. При вартості газу і тарифах попереднього опалювального періоду місто витратило б на це за рік до 100 мільйонів гривень - а майбутня цифра може стати і півмільярда.

- Очевидно, що треба буде здійснювати компенсацію генеруючим суб’єктам різниці в тарифах на цей опалювальний період. Скільки це потягне коштів? Ми не знаємо. Тому що ще немає остаточного рішення щодо обсягу газу не для громадян, а для бюджетних установ, підприємств промисловості, релігійних установ, інших споживачів. Ми не знаємо чи це буде ринкова ціна, чи держава нам зафіксує максимальну ціну. При ціні 7 тисяч грн за куб газу ми матимемо видатків 97 млн грн на рік на оплату тепла у комунальних закладах. Відповідно при збільшенні вартості, наприклад до 14 тис грн, будемо платити у два рази більше. Якщо встановлять 21 тисячу, то у три рази більше. Тобто у нас коливання по другій групі, яке залежить від ціни газу і становить близько 100 млн грн. Такі кошти – досить серйозні для міста, і їх бажано б прогнозувати, - зазначив міський голова.

Прогнозні втрати міського бюджету на проходження опалювального періоду 2021-2022 р. при ціні газу другого обсягу 17,1 тис грн і необхідності погашати різницю в тарифах очікуються на рівні 450 млн грн. Вільних залишків у бюджеті розвитку залишатиметься близько 150-200 млн грн. І це - якщо дещо збільшаться надходження по ПДФО у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, яке планується з 1 січня. Крім того, недонадходження можуть бути через можливе введення локдауну. Тобто наразі не відома сума вільних коштів бюджету розвитку, які необхідні будуть на утримання міста, ліквідацію аварійних ситуацій на мережах, які є дуже застарілими, констатував Владислав Атрошенко.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!