29 вересня 2021 р.

Почесному громадянину Чернігова Герарду Кузнєцову встановлять меморіальну дошку

Виконком Чернігівської міської ради погодив встановлення меморіальної дошки на честь почесного громадянина Чернігова Кузнєцова Герарда Олексійовича на будинку за адресою: м. Чернігів, вулиця Преображенська, 14-А.

Герард Кузнєцов (1925-2020) – почесний громадянин міста Чернігова (2005 рік), відомий краєзнавець, один із засновників спелео-археологічної секції при Українському товаристві охорони пам’яток, засновник гуртка «Юний археолог», клубу «Патріот», члени якого займалися пошуковою роботою на місцях боїв у роки Другої світової війни, урочистим перепохованням останків героїв. Герард Кузнєцов автор книг з історії Чернігова.

У роки Другої світової війни, влітку 1943 року, у 18-річному віці, Герард Кузнєцов приєднався до партизанського загону, який діяв у складі з'єднання під командуванням М. І. Шукаєва, а згодом воював у підрозділах І-го Українського фронту. Після війни залишався у війську й до Чернігова повернувся тільки 1959 року. Працював на меблевій фабриці та ВО «Хімволокно».

Меморіальну дошку планується виготовити та встановити за небюджетні кошти.