Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
28 вересня 2021 р.

Серед госпіталізованих з важким перебігом COVID-19 у Чернігові зараз – жодного вакцинованого пацієнта

+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5

У Чернігівській міській раді сьогодні, 28 вересня, на щотижневій розширеній нараді традиційно обговорили стан поширення захворюваності на COVID-19. За словами генерального директора Чернігівської міської лікарні №2 Владислава Кухаря, кількість нововиявлених хворих поступово збільшується. До ковідного відділення другої міської лікарні за останній тиждень госпіталізували 74 пацієнтів, одужали за цей же час – 89 осіб, летальних випадків – 4.

Для порівняння: за 27 днів вересня минулого року захворіло 586 людей, а цього року - 618. Таке збільшення є некритичним, зазначив він. Але при цьому госпіталізованих наразі майже у два рази більше, ніж минулого року. Крім того, суттєво збільшується кількість пацієнтів, які потребують кисневої підтримки. Тобто наразі спостерігається більша кількість випадків з важким перебігом хвороби. При цьому, серед госпіталізованих станом на сьогодні – жодного вакцинованого пацієнта.

- Статистика така, що хворіють невакциновані люди. Можливо ті, хто вакцинувався, й хворіють, але вони не попадають у лікарні, оскільки перебіг хвороби не змушує їх туди звертатися. У стаціонар попадають важкі хворі. Ми бачимо співвідношення кількості хворих 2021 до 2020 року. При приблизно однаковій кількості людей, які захворіли за цей час, відсоток по захворюваності зберігається. Але серед госпіталізованих наразі 158 осіб проти 98 у 2020-у. Це на 60% більше. Крім того, зараз у 4 рази більше людей потребують кисневої підтримки: 53 у цьому році і 12 – минулого. І найголовніше, що серед 618 людей, які захворіли, вакцинованих було лише 1 людина, - зазначив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Міський голова вкотре закликав усіх бути відповідальними, носити захисні маски, дотримуватися усіх карантинних вимог. Особливу увагу він звернув на освітні заклади міста й висловив прохання до їх керівників щодо ретельнішого контролю, зокрема за носінням захисних масок. Бо від свідомого ставлення кожного залежить майбутня ситуація з посиленням карантинних вимог.

- Необхідно вживати усіх заходів роз’яснювального характеру щодо необхідності свідомого дотримання простих правил. Таким чином ми зможемо трошки зменшити рівень розповсюдження захворювання. Якщо зможемо втримати місто – ми не вийдемо на тотальний карантин із тисячами безробітних людей, яким ні за що буде утримувати свої сім’ї, своїх дітей і себе в цей непростий рік, який буде роком випробування по проходженню опалювального сезону. Якщо ж додамо локдаун з нульовими заробітними платами - ми для тисяч людей зробимо дуже складну економічну ситуацію. Тобто це наша спільна відповідальність, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Нагадуємо, що у місті працюють центри масової вакцинації у торгових центрах ЦУМ і Голлівуд, у приміщенні обласної ради (пр. Миру, 43), у колишній Деснянській райраді (пр.Перемоги, 141). Крім того, вакцинація здійснюється й у пунктах щеплень поліклінічних відділень міських лікарень. Усі центри масової вакцинації працюватимуть у робочі дні з 16.00 до 19.00, у вихідні - з 10.00 до 16.00. Пункти вакцинації у поліклініках - за графіком роботи своїх медичних закладів.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!