Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
22 вересня 2021 р.

Україна переходить в “жовту” зону з 23 вересня. У Чернігові масові святкування відмінені, школи і дитсадки - працюватимуть


Фото № 1

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, Україна переходить у “жовту” зону епідемічної небезпеки з 23 вересня. Це передбачає ряд обмежень, на які вимушений відреагувати і Чернігів.

По-перше, у зв‘язку з обмеженнями на масові заходи скасовані всі масові події, які були заплановані до Дня міста 25-26 вересня.

- Перевіряючи сертифікати вакцинації, ми створимо черги, нещеплені люди прийдуть подивитися на концерт і будуть у великому натовпі, хтось з них це не знає, що хворий і розповсюдження ковіду буде значно швидшим, - прокоментував прийняття цього рішення чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на зустрічі з вчителями 21 вересня.

Це термінове зібрання представників освітніх закладів було присвячене саме питанню того, як їм працювати після оголошення «жовтої» зони. Адже, відповідно до законодавства, у разі встановлення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім тих, де не менш як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує вакцинацію, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (п.п. 15-1 п.3 Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами).

- Школи і садки міста повинні працювати в звичному режимі. Ми бачимо величезний запит від батьків на це, - повідомив Владислав Атрошенко про рішення міської влади з цього приводу.

Він зазначив, що неможливо спрогнозувати ситуацію надовго наперед, але принаймні наступні кілька тижнів приводу переходити на дистанційне навчання в Чернігові немає.

Разом з тим, законодавство має виконуватися. Тому у всіх навчальних закладах педагоги мають надати довідки про вакцинацію, або ж мати ПЛР тести, дійсні протягом 72 годин чи довідки, що вони перехворіли ковідом попередні півроку.

- Ми не змушуємо педагогів вакцинуватися, це їх вибір і їхнє право. Проте і забрати якісну освіту у дітей не можемо, - зазначив міський голова на зустрічі.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!