Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
17 серпня 2021 р.

У Чернігові представили результати науково-дослідної роботи по оптимізації транспортної системи міста


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

Сьогодні, 17 серпня, на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були представлені результати науково-дослідної роботи «Розробка та реалізація інтерактивної моделі оптимізації міських пасажирських перевезень міста Чернігова». Виконавцем роботи є національний університет «Чернігівська Політехніка». Висновки дослідження представив керівник науково-дослідної роботи, доцент НУ «Чернігівська Політехніка» Артем Тарасенко.

Згідно з цими висновками, дослідники пропонують здійснити ряд заходів, які будуть сприяти оптимізації та розвитку міської транспортної системи, зокрема:

  • відмовитись від старих маршруток малої місткості на користь нових сучасних автобусів середньої та великої місткості;
  • ліквідувати маршрути, які дублюють один одного, з метою підвищення рентабельності пасажирських перевезень;
  • зробити акцент на закупівлю транспорту, який пристосований для використання маломобільними верствами населення;
  • об’єднати розрізнені маршрути в єдину інфраструктурну систему;
  • покращити екологічний стан пасажирських перевезень за рахунок скорочення пробігу транспорту та впровадження нових екологічних стандартів Євро-5 і Євро-6;
  • змінити транспортні маршрути міста таким чином, щоб забезпечити транспортну доступність для всіх частин Чернігова;
  • перейти до європейської моделі оплати транспортної роботи, яка передбачає, що оплата перевізникам здійснюється безпосередньо за фактично виконані рейси, зокрема за кількість кілометрів, які проїхав транспортний засіб, з урахуванням дотримання графіків. Така модель дозволить позбутися перегонів водіїв транспортних засобів, які вони здійснюють з метою наповнення транспортного засобу пасажирами. Тобто, за європейської моделі заробіток водіїв не буде залежати від кількості перевезених пасажирів.
  • створити єдиний міський центр планування, контролю та аналітики транспортних перевезень;
  • впровадити єдиний електронний квиток на весь громадський транспорт та безготівкову пересадку пасажирів протягом 45 хвилин.

Більш детально з усіма пропозиціями по підвищенню ефективності пасажирських перевезень у Чернігові, зокрема, по зміні маршрутів, ліквідації старих та впровадженню нових маршрутів, можна ознайомитися в презентації:

Своє бачення того, як треба вдосконалювати забезпечення Чернігова громадським транспортом, виклав і чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

- Існуюча транспортна модель сьогодні – це модель, за якою, фактично, головним є водій, який здає підприємцю певну суму грошей за добу і визначає за якими маршрутами йому краще їздити, щоб більше заробити. Як наслідок, ми маємо "полювання" за пасажирами, намагання їздити перед маршрутами один одного, а також недотримання графіку. Водії самі вирішують, коли виходити на маршрут, з якою швидкістю їздити, коли закінчувати робочий день та інше. Можуть, наприклад, навіть змінювати маршрут або не доїжджати до локацій, до яких мають доїжджати. Також через готівкові розрахунки неможливо розрахувати кількість перевезених пільгових категорій громадян і так далі, - перерахував він.

Однозначно, таку транспортну модель треба змінювати, вважає Атрошенко. Але для того, щоб її змінити, потрібні дуже великі кошти.

- Ми зараз вивчаємо питання, пов’язані з виробниками транспортних засобів та цінами на них. У нас є місцевий виробник автобусів «Еталон». Є велика вірогідність того, що ми замовимо у нього великі автобуси. Крім того, ще вивчаємо питання придбання вживаної та нової техніки з європейських країн, - повідомив він.

- Транспорт – це питання, яке на сьогоднішній день є серйозним недоліком міста. І по соціологічним опитуванням тягне Чернігів униз. Тому вирішувати його необхідно обов’язково, - підкреслив міський голова.
Прес-служба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!