Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 серпня 2021 р.

У Чернігові встановлять меморіальне погруддя колишнього міського голови, при якому місто понад 100 років тому вперше отримало водогін, телефон та електрику


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

У Чернігові до Дня міста встановлять меморіальну дошку з барельєфом Хижнякова Василя Михайловича, колишнього міського голови 1875-1887 рр. Внесення відповідних змін до Міської цільової програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2019-2021 роки сьогодні, 12 серпня, погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

- Ми знаємо, що Василь Хижняков був одним із тих міських голів, який багато зробив для розвитку Чернігова. За часи його головування були зроблені перший водогін, будували дороги, розвивали міську інфраструктуру. І на той час він робив наше місто туристично привабливим. У досить молодому віці займав різні посади, у тому числі й посаду міського голови, хоча тоді вона називалася по-іншому. Працював у будівлі за адресою Кирпоноса, 16. Це приміщення колишнього Нацбанку, й наразі тут розташовується управління Державної судової адміністрації в Чернігівській області. Виготовлятиме меморіальне погруддя скульптор, це процес творчий - але сподіваюся, що урочисте відкриття встигнемо зробити до Дня міста Чернігова наприкінці вересня. Я думаю, що це буде важлива подія для міста, для його історичної спадщини, - зазначив при обговоренні цього питання секретар міської ради Олександр Ломако.

Як повідомив начальник управління культури та туризму міської ради Олександр Шевчук, пропозиція щодо увічнення пам'яті Василя Хижнякова надійшла від депутата міської ради Романа Резніка. Зазначене питання також підтримане на засіданні комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища м.Чернігова, яке відбулося 13 липня. Орієнтовні обсяги фінансування на придбання та встановлення меморіального погруддя – 700 тис.грн. Скульптуру виготовлятимуть із мармуру. Розмістять її на вході до будівлі управління Державної судової адміністрації в області.  

Довідково: Василь Хижняков на посаді міського голови Чернігова був 12 років. За цей час місто стало більш сучасним, люди отримали не тільки водогін та чисту питну воду, а й телефонізацію та електрифікацію. Саме він втілював у життя незрозумілі багатьом новації — «вдягав» у бруківку вулиці, вимагав нового підходу до господарювання, налагоджував відносини з банкірами, у місті відкрили Страхове товариство, лікарню, міські чоловіче й жіноче училища, налагодили протипожежну охорону, організували ветеринарно-санітарний нагляд. Хижняков був одним із засновників Чернігівської громадської бібліотеки, головою губернської земської управи, членом губернської училищної ради та попечительської ради Чернігівської жіночої гімназії. Крім того, він написав історичну роботу про Чернігів, яку у друкованому вигляді видали у 2016 році.

Народився у дворянській родині чиновника духовного відомства, середню освіту здобув у Київській гімназії, потім навчався на історико-філологічному факультеті Київського університету Св. Володимира. До того, як його стали обирати на виборні посади, працював викладачем Пінської гімназії та Чернігівської класичної чоловічої гімназії.

Помер у 1917 році, поховання знаходиться в с. Павлівка (колишній Ріпкинський р-н, Любецька громада Чернігівського району Чернігівської області).

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!