Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
14 липня 2021 р.

Чернігівський Пологовий будинок у мініатюрі та результати проєкту по термомодернізації будівлі

+8
+5

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11

У вівторок, 13 липня, у головному корпусі КНП «Пологовий будинок» ЧМР облаштовано макет будівлі головного корпусу закладу за результатами впровадженого енергоефективного проєкту за підтримки Проєкту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

Чернігів з 2008 року активно співпрацює з проєктами  Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit). За підтримки  GIZ місто реалізувало ряд енергоефективних проєктів і заходів та провело освітньо-інформаційні компанії серед населення.

Черговий цінний досвід місто отримало у співпраці з проєктом GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Будівлі закладів охорони здоров’я міста – це старий будівельний фонд, з високою теплопровідністю огороджуючих конструкцій та зі значним споживанням енергоресурсів, тому отримати можливість застосувати досвід і знання європейських фахівців у підвищенні енергоефективності лікарень було дуже важливим для міста.

Для реалізації спільного з GIZ пілотного проєкту було обрано будівлю головного корпусу КНП «Пологовий будинок», оскільки, окрім  високих показників енерговитратності, заклад характеризується значним соціальним значенням. Це найбільший заклад Чернігівської області з обслуговування жінок, породіль та новонароджених дітей. Річна кількість відвідувачів закладу 204 тис. осіб, загальна кількість ліжок 200 одиниць. Щороку у закладі з’являється на світ близько 2800 новонароджених, з яких 1600 - діти мешканців міста та 1200 – жителів інших населених пунктів області.

У рамках пілотного проєкту виконано роботи з утеплення стін, перекриття підвалу та цоколю,  замінено вікна та двері, встановлено 4 ІТП, проведено балансування системи опалення, утеплено трубопроводи систем опалення та гарячого водопостачання,  модернізовано систему зовнішнього освітлення. На реалізацію проєкту місто отримало  300 тис. євро грантових коштів GIZ. Загальна вартість  проєкту становила більше 26 млн грн.   Впроваджений проєкт дозволяє знизити споживання тепла  закладу щонайменше на 35%.

У завершення співпраці з Проєктом місту презентовано макет будівлі головного корпусу КНП «Пологовий будинок», що дозволяє візуалізувати у мініатюрі отримані результати роботи, привернути увагу відвідувачів закладу до важливості питань енергоощадності та продемонструвати приклад застосування  кращих європейських практик в реалізації енергоефективних проєктів.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради за інформацією Управління економічного розвитку міста

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!