21 травня 2021 р.

У Чернігові з 1 червня діятиме нова ціна послуги з управління багатоквартирними будинками

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 травня погодив зміну ціни послуги з управління багатоквартирними будинками, що надаються комунальними підприємствами «Новозаводське», «Деснянське», «ЖЕК-13», «ЖЕК-10». Відповідне рішення набуває чинності з 1 червня.

КП «Новозаводське» є управителем 520 житлових будинків. На обслуговуванні підприємства знаходиться 181 ліфт, з них 94 мають термін експлуатації 25 років і більше. Ці ліфти потребують негайного ремонту для безпечної та стабільної експлуатації, тому до кошторису витрат були включені кошти на поточний ремонт ліфтів.

При запровадженні нової ціни на послугу з управління багатоквартирними будинками середня ціна на послугу з управління для квартир складе 6,13 грн/м2, найвища – 8,67 грн/м2 (9-ти поверховий гуртожиток з великою прибудинковою територією), найнижча – 1,00 грн/м2 (одноповерховий будинок).

Середня сума квартирної плати з одного домогосподарства складе 373 грн/місяць, у будинках без ліфтів - 293 грн/місяць, у будинках з ліфтами – 430 грн/місяць.

КП «Деснянське» є управителем 393 житлових будинків. Із загальної кількості ліфтів, які на обслуговуванні у підприємства, 95% експлуатуються більше 25 років, і теж потребують ремонту.

Середня ціна на послугу з управління буде 6,13 грн/м2, для квартир, що не користуються ліфтами – 5,28 грн/м2, для квартир, що користуються ліфтами – 7,16 грн/м2. Максимальна ціна на послугу з управління – 8,22 грн/м2. Середня сума квартирної плати у квартирах, що не користуються ліфтами, складе 264 грн; у квартирах, що користуються ліфтами – 358 грн.

КП «ЖЕК-13» надає послуги з управління 226 багатоквартирним житловим будинкам. На обслуговуванні підприємства знаходиться 125 ліфтів, з них 112 мають термін експлуатації 25 років і більше. Ці ліфти потребують негайного ремонту для безпечної та стабільної експлуатації.

При запровадженні нової ціни на послугу з управління середня ціна складе 6,22грн/м2, найвища – 8,39 грн/м2 (9-ти поверховий житловий будинок з прибудинковою територією майже 2400 м2), найнижча – 0,9245 грн/м2 (одноповерховий будинок).

Середня сума квартирної плати з одного домогосподарства складе 303,20 грн/місяць, в тому числі у будинках без ліфтів - 241 грн/місяць, у будинках з ліфтами – 389 грн/місяць.

Комунальне підприємство «ЖЕК-10» на підставі відповідних договорів надає послуги з управління 233 житловим будинкам. На обслуговуванні підприємства знаходиться 203 ліфти, з них 187 мають термін експлуатації 30 років і більше, тому їх треба негайно ремонтувати.

При запровадженні нової ціни на послугу з управління багатоквартирними будинками середня ціна становитиме 6,21 грн/м2, найвища – 8,1541 грн/м2 (9-ти поверховий гуртожиток з великим обсягом споживання електроенергії), найнижча – 0,79 грн/м2 (одно поверховий будинок).

Середня сума квартирної плати з одного домогосподарства складе 341 грн/місяць, в тому числі у будинках без ліфтів - 305 грн/місяць, у будинках з ліфтами – 400 грн /місяць.

Підставами для зміни цін на послугу з управління, зокрема, є збільшення прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної зарплати, ріст вартості технічного обслуговування ліфтів і систем диспетчеризації, зростання цін на будівельні матеріали, паливно-мастильні матеріали, інструмент, інвентар.

Ціна на послуги з управління включає витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а також винагороду управителю.