Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
8 травня 2021 р.

У Чернігові відзначили День пам’яті та примирення

+22
+19

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15
Фото № 16
Фото № 17
Фото № 18
Фото № 19
Фото № 20
Фото № 21
Фото № 22
Фото № 23
Фото № 24
Фото № 25

Сьогодні, 8 травня, Україна разом із багатьма країнами світу відзначає День пам’яті та примирення на знак вшанування кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Друга світова - найбільш кривава і жорстока війна в історії людства. За різними підрахунками тоді загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відзначатимуть завтра, нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

У Чернігові зранку біля Меморіального комплексу «Жертвам нацизму», що в урочищі Подусівка, керівники міста та області, народний депутат України, представники Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, релігійних громад, національно-культурних товариств, вшанували подвиг тих, хто здобував перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.

Саме на цьому місті у роки окупації обласного центру розстріляли і піддали нелюдським тортурам 15 тисяч наших співвітчизників. Карателі жорстоко вбивали не тільки військовополонених, партизан, а й жінок, дітей, літніх людей.

- Тут загинули представники різних національностей. В першу чергу, радянські військові, які захищали нашу землю і на своїх плечах принесли перемогу. Але ми всі розуміємо, що під час Другої світової війни загинула безпрецедентна кількість мирного населення. Нацисти свідомо вбивали евреїв, ромів, українців, росіян та білорусів. 8 травня ми не тільки дякуємо за перемогу й мир на нашій землі солдатам, які зі зброєю захищали нашу землю, а й згадуємо мільйони невинних людей, які загинули в ті роки. Також протягуємо руку миру. Тому що головне – це зробити висновки з тих подій, які відбулися. Для того, щоб вони ніколи більше не повторилися. І звичайно цього дня ми вшановуємо всіх ветеранів, які наближали День перемоги. Я думаю, що жодна родина на Чернігівщині та в Україні не лишилася осторонь від цієї біди, яка є загальною для всього населення, - зазначив секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

Учасники заходу поклали квіти до обеліску «Меморіалу на честь мирних жителів м. Чернігова, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках», а потім до пам’ятника загиблим ромам.

Пізніше пам’ятний захід продовжився у сквері ім. М. Попудренка, де згадали всіх воїнів – переможців нацизму й нинішніх захисників Вітчизни, які своїми мужніми вчинками утверджують спадкоємність українських традицій у прагненні до волі.

Громадськість міста Хвилиною Мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв-захисників. А після цього відбулося покладання квітів до Братської могили воїнів, які полягли в боях за свободу Батьківщини.

На знак вшанування героїчного подвигу синів Чернігівщини від імені керівництва міста та області курсанти почесної варти встановили корзини з квітами до Пам’ятного знаку визволителям на міському кладовищі «Яцево», меморіальних стел загиблим учасникам антитерористичної операції та героям «Небесної сотні».

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!