Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
26 квітня 2021 р.

Владислав Атрошенко: Є надія на послаблення карантину для Чернігова вже цього тижня


Фото № 1

Сьогодні під час акції протесту підприємців, які вимагають дозволити їм працювати, відмінивши певні карантинні заходи, і компенсувати вимушені збитки, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив:

- Якби повністю все суспільство два тижні витримало карантинні норми – ми б локалізували ковід дуже швидко. Я не є прихильником суворих заходів по відношенню до мікро- і середнього бізнесу під час карантину. Чому? Тому що суспільство на 80% не виконує карантинні заходи. І ті самі супермаркети – дотримання карантинних заходів там дуже низьке. Тому ніякого відчутного ефекту від цих заходів, крім шкоди для малого і середнього бізнесу, ми не маємо. Це моя особиста позиція.

Що стосується цього вашого заходу – його треба проводити під Кабміном. Не міська рада визначає зонування. Це визначає Кабінет Міністрів України і МОЗ зокрема. А виконання всіх карантинних заходів контролює поліція. Робити демарші, як деякі мої колеги… В принципі, я вважаю, потрібен діалог, бо демарші руйнують нашу і так не дуже сильно стоячу на ногах державу. Тому давайте просто чітко розуміти, що є законодавство, є повноваження Кабінету Міністрів і повноваження міської ради.

Вузьке питання: не кількість ліжко-місць, а кількість лікарів. У нас нема вже такої кількості лікарів, щоби лікувати. По стану захворюваності: вона зараз спадає. Декілька днів вже знижується кількість людей, які поступають в лікарню, і трошки більше людей виписується. Якщо в нас було і 393 госпіталізованих (а це тяжкохворі), то зараз маємо приблизно 350. То це вже практично декілька днів іде зниження захворюваності – і в Чернігові, і вцілому по Україні.  

Я не можу підтвердити поки остаточно, але планується, що Чернігівська область і місто Чернігів вже з цього четверга будуть навіть не в помаранчевій, а в жовтій зоні. Будемо дивитися.

Питання щодо заходів, які робляться у нас. Те що стосується податку, плати за оренду і плати за землю. По останній – Земельний кодекс забороняє напряму це зробити. Ми будемо думати, як ці кошти вам відшкодувати. Тобто за період карантину, коли ви не працюєте, ми зробимо так, щоби місцеві податки, навіть ті, які ви спочатку за законодавством зобов’язані заплатити – щоб ми вам їх повернули.

Те, що стосується комунальної власності міста – оренда нуль. Те що стосується приватної власності - я переговорю з директорами ринків. Ті, хто не працює – по ідеї, не повинні платити. Вимагати оренду за місця з бізнесу, у якого карантин – точно непорядно.

80% населення вимагає фінансової підтримки. На сьогодні становище підприємця точно таке ж, як становище осіб з інвалідністю, пенсіонерів і десятків тисяч інших чернігівців. Жодного бюджету не хватить виплатити.

По пільгам – я ще раз кажу - якщо земельний кодекс забороняє скасувати, то ми можемо прийняти програму, щоб ці кошти за час карантину повернути. І взагалі все, що стосується місцевих податків, ви за цей період платити не повинні будете.

Реально на сьогоднішній день карантинні заходи несуть серйозну біду для малого бізнесу, наносять серйозну шкоду надходженням до місцевого бюджету також.

У випадку, якщо кабмін до четверга не прийме послаблення карантину для Чернігова – значить, ми на місцевому рівні дозволимо працювати максимально тим категоріям малого і середнього бізнесу, кому можливо.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Фото телеканалу "Суспільне Чернігів"

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!