Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
13 квітня 2021 р.

У Чернігові кількість нових захворювань на Covid-19 майже у три рази перевищує кількість одужань

+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5

Протягом тижня є значне зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію по місту Чернігову. Про це повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 13 квітня.

За її словами, наразі кількість нововиявлених випадків COVID-19 по місту майже у три рази перевищує кількість тих, хто одужує. І така ситуація стабільно зберігається вже протягом кількох тижнів. На фоні збільшення кількості хворих – вже трохи зменшується кількість госпіталізованих, але серед них збільшується кількість важких хворих, і, як наслідок, збільшується кількість летальних випадків.

У ковідних відділеннях міських лікарень наразі перебувають 378 осіб з підозрою та встановленим діагнозом COVID-19. Серед них постійно збільшується кількість хворих, які потребують кисневої підтримки. Наразі таких пацієнтів 220 (минулого тижня було 194).

У Чернігові та області триває масова вакцинація населення проти Covid-19. Вже 7 тисяч мешканців отримали щеплення. Найближчим часом до регіону надійде китайська вакцина CoronaVac, якою будуть щепитися, зокрема, маломобільні групи населення. Очікується також вакцина Pfizer, якою будуть вакцинувати пацієнтів геріатричних пансіонатів.

- Ситуація залишається стабільно складною і потребує подальшої уваги щодо забезпечення протиепідемічних заходів, які визначаються карантином. Крім посилення роботи щодо вакцинації населення, потрібно більше звертати увагу мешканців міста на важливість дотримання заходів безпеки, зокрема, напередодні свят, які очікуються, - акцентувала Ольга Малець.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернув увагу присутніх на те, що в попередній піковий період (4 грудня 2020 року) в місті був 1551 хворий за два тижні. Сьогоднішня хвиля, коли за такий період майже 2000 інфікованих – вже показує значне перевищення тих пікових показників.

- Усі лікарі зазначають, що хвороба протікає з більш вираженими тяжкими симптомами: довго й важко. У попередній піковий період було 255 госпіталізованих. Сьогодні ми маємо 378 таких людей. Це у півтора рази більше. Так само, тоді 103 пацієнти (40%) отримували кисневу підтримку, у тому числі й за рахунок підключення до ШВЛ-апаратів. І зараз 220 хворих на кисневій підтримці, це вже 58%. Тобто ми можемо зробити висновок, що і в абсолютній кількості в нас збільшилася кількість хворих відповідно до найважчого періоду першої хвилі – 4 грудня, і по симптоматиці, яка яскраво показує, скільки людей потребує кисневої підтримки, - сказав він.

Не можна ігнорувати й статистику смертності через захворювання на Covid-19. За останній тиждень у місті - 19 померлих від нього людей. Це значно більше, ніж за будь-який тиждень досі.

- Якщо на кінець лютого у нас був один померлий, то зараз - 19. Це найбільша кількість за 2021 рік. Не хочеться залякувати та перевантажувати свідомість людей, але прохання просто аналізувати. Якщо ми бачимо зростаючу статистику, що захворювання проходить складніше, то, можливо, давайте утримаємось від масових гулянь та контактів. Просто носіть маску і дотримуйтесь дистанції, і без нагальної необхідності не збирайтеся великими групами. У місті ситуація залишається напруженою, в той час, коли інші області переходять уже у помаранчеві та жовті зони. Якби ми свідомо взялися і витримали пару тижнів дійсно карантин, то за цей час ця хвиля би спала. Якщо частина суспільства буде свідомо виконувати карантинні застереження, а інша частина – ні, то страждати будуть усі. Також страждатиме і економіка, і наші діти, які будуть сидіти вдома і не отримувати нормальну очну освіту в школах, - підкреслив Владислав Атрошенко.

На жаль, у Чернігові все ще дуже багато людей нехтують правилами і не дотримуються карантинних вимог. Міський голова закликав усіх більше звертати на це увагу і робити зауваження тим, хто не носить маску, не дотримується дистанції в черзі тощо. Нагадуємо, що при більш суттєвих порушеннях карантинних вимог громадяни можуть звернутися також до правоохоронців.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!