Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
8 квітня 2021 р.

Чернігівські тролейбуси вже більше року проходять обробку дезінфікуючими засобами щодня

+9
+6

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12

З початку епідемії COVID-19 – тобто вже більше ніж рік – у Чернігівському тролейбусному управлінні щодня дезінфікують всі салони тролейбусів і автобусів після зміни. Про це розповів керівник КП «ЧТУ» Руслан Ємець.

- Ми придбали обладнання для розпилювання таких інгредієнтів (не професійне, але придатне для такої мети) і після заходу тролейбусів та автобусів у депо вечором кожного дня обробляємо салони. Протираємо поручні дезінфекційним розчином та обробляємо ним салон з розпилювача.

Перші кілька днів, поки в нас ще не було змоги самостійно робити це, нам проводило таку санітарну обробку спеціалізоване підприємство. Вони нам рекомендували препарати, а також ми отримали рекомендації від Держпродспоживслужби. Ці декілька рекомендованих препаратів ми купляємо, робимо розчин і ним обробляємо транспорт.

Це робится увечері, перед заходом тролейбусів у депо або перед мийкою – перш за все тому, що знаходження там кондуктора чи пасажирів одразу після обробки заборонене. Салон ще півгодини чи годину має бути провітрений, щоби люди цим не дихали.

А протягом дня на кожній кінцевій салон теж провітрюється, а поручні та інші місця, за які люди тримаються під час проїзду, протираються дезінфекційним розчином. Цим займаються кондуктори, - деталізував він.

Журналісти, які побували на підприємстві  7 квітня увечері, на власні очі побачили процес обробки транспорту деззасобами. Він у депо починається о 19-й годині, коли тролейбуси повертаються після денної зміни. Всі вони проїжджають через цех для миття машин. Перша зупинка кожного тролейбуса в ньому – для вологого прибирання в салоні. Цим займається спеціальна бригада робітниць, які також протирають спеціальними розчинами поручні та сидіння. Потім – метрів за п’ятдесят – наступна зупинка для обробки салону дезінфікуючими засобами з розпилювача.

За словами керівника підприємства, витрати на все це в бюджет 2021 року вже закладали, а в минулому році вони лягли на оборотні кошти підприємства (за які закуповують деталі та матеріали). Окрім дезінфекційних засобів, ЧТУ кожного дня забезпечує водіїв і кондукторів масками. Загальні витрати підприємства на всі подібні заходи складають, за фактом минулого року, 25-30 тисяч гривень щомісячно.

Наразі кожного дня КП «ЧТУ» випускає в місто для перевезення пасажирів 64 тролейбуси (на 11 маршрутів) і 5 автобусів (41-й маршрут).

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!