Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
6 квітня 2021 р.

Нинішня хвиля захворюваності на ковід у Чернігові - найбільша і найважча за весь час


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

Чернігівська область продовжує знаходитися в червоній зоні за рівнем небезпеки поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, за рівнем госпіталізації Чернігівщина - на п’ятому місці серед інших областей України.

По місту Чернігову в порівнянні з лютим кількість хворих та рівень госпіталізації стрімко зросли. Про це повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 6 квітня. За минулий тиждень кількість нововиявлених випадків Covid-19 становить 943, кількість тих, хто одужав – 260, госпіталізованих – 229, померлих – 9 людей.

В опорних лікарнях міста ліжковий фонд у ковідних відділеннях збільшений і становить вже 535 місць, а ще минулого тижня їх було 460. Збільшили й кількість ліжок під’єднаних до кисню, наразі їх - 398 (тиждень тому було 368). У стаціонарах міських лікарень з ковідом зараз 376 осіб.

- Кількість хворих, які потребують госпіталізації, стає більшою. Збільшується і кількість хворих, які потребують кисневої підтримки. Все це вказує на більш тяжкий перебіг захворювання. Загальна кількість хворих, які перебувають на кисневій підтримці – половина від усіх госпіталізованих. Також, майже половина (48,7%) ліжкового фонду з підключенням до кисню – зайнята пацієнтами, - сказала Ольга Малець.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко додав, що в період, який вважався піковим досі (4 грудня 2020 року), коли в місті був 1551 хворий, зайнятих у ковідних відділеннях ліжок було 255. А на сьогодні - 376 госпіталізованих. Хворих, які потребували кисневої підтримки, тоді було 97, тобто менше половини. А сьогодні її потребують майже 200 чоловік, тобто більше половини госпіталізованих пацієнтів.

- Так, перебіг хвороби - більш тяжкий, симптоми – більш виражені й важко переносяться людьми. Зараз досить велика кількість дітей хворіє. Вони теж стали вразливими до вірусу. Багато хворіє й молодих людей, які без будь-яких патологій. Такого декілька місяців тому ми не спостерігали, такої статистики по перебігу хвороби не було, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Міський голова також зауважив, що зараз дуже велика кількість людей – на межі психологічного зриву, тому що вони лишаються вдома з дітьми без засобів для існування, без коштів. Також вкотре підкреслив свою стриману позицію щодо введення будь-яких обмежувальних заходів.

- Я чітко розумію економічні і психологічні наслідки, які ми маємо. Тисячі людей на сьогоднішній день відправлені фактично у відпустки без утримання. Але разом з тим – якщо ми будемо обмежувати щось одне, але допускати скупчення в гіпермаркетах, в храмах під час богослужінь – ніякого толку з цих обмежувальних заходів не буде. Нам надзвичайно важливо зібратися всім і на пару тижнів максимально утриматися від контактів один з одним. Для того, щоби за цей період часу той, хто вже захворів – зрозумів це (інкубаційний період кілька діб) і мінімально передав цю хворобу далі. Щоби при необхідності був госпіталізований, вилікуваний – але хвороба не пішла далі. Оце наша спільна задача. Якщо буде далі нерозуміння важливості цих питань – ми буквально за тиждень-два прийдемо до вибіркової госпіталізації, коли в лікарню привозять трьох хворих, а взяти можуть лише одного. Подивіться ЗМІ, що це означає, навіть на прикладі заможних і спроможних європейських країн. При тому темпі приросту захворюваності, який є зараз щодобово, ми до цього прийдемо поза всяким сумнівом. А якщо пару тижнів утримаємося від контактів – стабілізуємо ситуацію і почнеться зниження кількості хворих, - зазначив міський голова.

Очільник міста акцентував на тому, що в разі збільшення кількості госпіталізованих до 400-420 потрібно буде вирішувати питання щодо чергового збільшення ліжкового фонду в опорних лікарнях, забезпеченості їх киснем та збільшення кількості медпрацівників.

Як ми вже повідомляли, 5 квітня міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у зв'язку з критичним збільшенням у Чернігові кількості важких випадків COVID-19, які потребують госпіталізації хворих, запровадила на території міста додаткові карантинні обмеження.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!