Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
25 березня 2021 р.

Зростання рівня захворюваності на COVID-19 у Чернігові вже вимагає запровадження більш жорстких карантинних заходів


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

Швидкий ріст захворюваності на COVID-19 у Чернігові вже вимагає більш жорстких превентивних заходів для додаткового захисту чернігівців від небезпеки зараження. Оголошення про це чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зробив на початку засідання сесії міської ради 25 березня.

- Інформую громадськість про те, що після сесії, орієнтовно о 15 чи 16 годині, пропоную провести міську комісію з техногенно-екологічної безпеки і визначитися з обмежувальними заходами, які я пропоную ввести не з понеділка, а з п’ятниці, з завтрашнього дня. У зв’язку з надзвичайно серйозним приростом кількості хворих, які знаходяться в наших лікарнях – їх уже більше 230. У вівторок я оголосив про те, що якщо буде 230 госпіталізованих хворих з підтвердженим діагнозом, ми будемо вводити в місті обмежувальні заходи. Скажемо так: крайня цифра, коли ми однозначно будемо вводити більш жорсткі обмеження – це 270 госпіталізованих хворих з підтвердженим діагнозом. Темпи приросту в нас (ви можете самі зробити нескладні розрахунки) – додається по 30 хворих за день. Ми всього маємо 430 ліжкомісць, - проінформував він.

Міський голова уточнив, що нема проблем з «ліжками». У міських лікарнях Чернігова тисячі ліжок, є відділення, є все. Але технічно при збільшенні кількості хворих проблемою стають дві речі. Це лікарі – вони також люди і не можуть працювати 24 години на добу. Точніше, можуть і працюють, але не 7 днів на тиждень. Їм також треба перепочинок, вони також хворіють. І другий критерій, по якому місто не витягує велику кількість хворих – це виробництво кисню. Навіть на тих 336 ліжок у ковідних відділеннях міських лікарень, які під’єднані до кисню, по його запасах для забезпечення всіх, хто потребує кисневої підтримки, ми знаходимося на межі. Якщо при першій-другій хвилях міські лікарні обходилися кількома десятками під’єднаних до кисневих апаратів – сьогодні таких пацієнтів вже більше ста сорока. Тобто це вже більше половини наявних підключень, і перебіг хвороби іде з більш серйозними симптомами.

- Сьогодні будемо, очевидно, приймати звернення до Кабінету Міністрів, оскільки це одна з серйозних проблем України в цьому напрямку, - зазначив міський голова.

Він зазначив, що не хоче нікого лякати, але просить чернігівців все-таки зважити і визначитися по ситуації яка є.

- Звертаюся до всіх керівників, власників підприємств малого, середнього бізнесу - і прошу там, де бізнес-процес передбачає велику кількість людей, великі їх скупчення – максимально задіювати охорону, вимагати реально носити маску, не на підборідді, дотримуватися хоча б цих примітивних застережних заходів, - наголосив він. - Якщо декілька наступних днів покажуть, що ми не справляємося і недостатньо відповідальні - тисячі людей через безвідповідальну поведінку суспільства втратять доходи, бо змушені будуть сидіти вдома, не ходити на роботу. Я прошу до цього поставитися з розумінням, адекватно, щоби потім ніхто ні на кого не ображався. І більш серйозно сприймати ті реалії, які є.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!