Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
1 березня 2021 р.

Найбільш дискусійні земельні питання на сесії міської ради зняті з розгляду


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

Зміна  цільового призначення приватних земельних ділянок поблизу Ялівщини – лише після визначення її меж. Таку позицію зайняли чернігівський міський голова і міська рада на її засіданні 25 лютого. Отже, питання про зміну цільового призначення 4 приватних ділянок з колишніх земель КСП «Квіти Чернігова», розпайованих у 2006 році, зняли з розгляду сесії. 

Принагідно було підняте питання того, що ще у червні 2014 року місто надало комунальному закладу обласної ради "РЛП «Ялівщина»" дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення землі для функціонування ландшафтного парку. І що до сьогодні цього проєкту немає.

 - Не може бути земельна ділянка в комунальній власності міста - і комунальний заклад обласної ради. Тому є чітка позиція, з 2014 року: розробіть проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі. Розробляється проєкт, виноситься в сесійну залу на погодження депутатам, яких вибрали люди, затверджується, передається і-  тоді використовуйте дану земельну ділянку на свій ладі розсуд, - зазначив під час доповіді на сесії начальник міського управління земельних ресурсів Василь Дмитренко.

Поки ж межі лісопарку не визначені, територія залишається, в тому числі, майданчиком для політичних маніпуляцій.

 - Дійсно, якщо ми не визначимо найближчим часом межі цього парку, то у нас тут вже не буде чого рятувати. Бо там треба займатися цією територією, вона насправді, крім деяких місць, занепадає, - секретар міської ради Олександр Ломако.

Оскільки звернення громадян щодо зміни цільового призначення земель є їхнім законним правом, питання може ініціюватися ними, а отже й виноситися на сесію, ще не один раз. І позиція міської влади така, що в таких випадках воно й надалі буде зніматися без розгляду.

 - Я давав слово, що воно не буде розглядатися без визначення меж РЛП «Ялівщини», я дотримаюсь свого слова. Але юридична складова така, що кожного місяця, якщо будь-хто захоче подать документи на розгляд сесії, він це подіє до земельного управління, воно реєструє цей лист і виносить на сесію – це обов’язок земельного управління, - зазначив міський голова Владислав Атрошенко.

Він вкотре  наголосив: керівництву РЛП «Ялівщина» і профільним підрозділам обласної влади давно настав час розробити і затвердити проєкт землеустрою щодо ландшафтного парку. До того місто зберігатиме сталу позицію, найбільш правильну у цій ситуації.

***

Що стосується решти земельних питань, то з тих, які є об'єктом суспільної уваги, в сесійній залі вкотре йшлося і про виділення землі по вулиці Коцюбинського біля будинку №84 та приватного сектору. Згідно з перспективним планом розвитку цього району визначено межі ділянок, які можливо виділити для залучення інвестора, а також землі для ОСББ створеного мешканцями 84-го будинку, натомість об’єднання просило дозволу на інші межі.

Позиція міської влади така, що якщо на місці приватного сектору можна з дотриманням усіх норм  збудувати будинок і це не суперечить законодавству, то не потрібно створювати прецедент і відмовляти інвесторам тільки через те, що люди не хочуть бачити поряд ще одну багатоповерхівку. Після тривалих дискусій депутатів, профільного управління і громадськості питання про виділення землі зняли з розгляду та запропонували представникам ОСББ прийти на наступну сесію з урахуванням тих меж, які не заважатимуть розвитку центру міста. Комунальному підприємству «Чернігівбудінвест» надане право на розробку проєкту, аби була юридична можливість вести перемовини з інвесторами.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради
Відео телеканалу "Дитинець" 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!