Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
19 лютого 2021 р.

У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні та Героїв Дебальцевого

+35
+32

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15
Фото № 16
Фото № 17
Фото № 18
Фото № 19
Фото № 20
Фото № 21
Фото № 22
Фото № 23
Фото № 24
Фото № 25
Фото № 26
Фото № 27
Фото № 28
Фото № 29
Фото № 30
Фото № 31
Фото № 32
Фото № 33
Фото № 34
Фото № 35
Фото № 36
Фото № 37
Фото № 38

Сьогодні, 20 лютого, у Чернігові відбулися патріотичний захід «День пам’яті «Герої Дебальцевого», присвячений 6-й річниці проведення Дебальцівської операції, та віче-реквієм «Героям Слава!» на знак вшанування Героїв Небесної Сотні.

...Сім років тому, 18-21 лютого 2014 року були найтяжчі силові протистояння в Києві під час Революції Гідності. Тільки  20 лютого в них  загинули більше 20 людей, а за весь період протистоянь - 107 громадян вбито, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні — були заарештовані та піддані тортурам. Такою дорогою ціною здобута перемога українського Майдану.

Серед Героїв Небесної Сотні – і троє наших земляків: Андрій Мовчан, Василь Прохорський,  Віктор Орленко.

...Невдовзі тоді розпочалася «гібридна» війна проти України, захоплення сусідньою країною-агресором українських територій у Криму та на Донбасі. Рівно через рік після запеклих боїв на Майдані на сході України проходила масштабна Дебальцівська операція - трагічна і героїчна сторінка протидії російській агресії. 

Одними з перших, хто вступив тоді в бій з російськими найманцями, були чернігівці, зокрема, військові 13-го окремого мотопіхотного батальйону. Значні втрати особовий склад батальйону поніс саме у боях за міста  Вуглегірськ та Дебальцеве, де загинуло 20 військовослужбовців. Також серед наших земляків, загиблих в цей період,  є і представники інших частин Збройних Сил Україні, підрозділів міліції, частин спецпризначення. 

Тому, за вже щорічною традицією, у Чернігові 20 лютого за ініціативою громадської організації «Спілка 13-ого БТРО» військові та їх рідні, а також керівники міста та області, представники об’єднань громадян, просто небайдужі чернігівці прийшли у сквер ім. М.М.Попудренка до меморіальних стел загиблим, щоб віддати шану героям-захисникам України, згадати про події, які стали символом мужності і героїзму наших бійців, морально підтримати родини героїв.

На меморіальному заході загиблих героїв Дебальцевого згадали поіменно. На знак світлої пам’яті учасники заходу поклали квіти та встановили лампадки до меморіальних стел, а також хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих учасників тих подій. Заупокійну літію за загиблими відправив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій.

Патріотичний захід продовжився в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм, де відбулися огляд виставки, присвяченої нашим героям – землякам «Сіверщина – Блокпост Пам’яті», вручення відзнак та патріотична концертна програма. 

Пізніше біля стели пам’яті «Героям Небесної сотні» відбувся ще одне громадське пам’ятне зібрання - віче-реквієм «Героям Слава!». Сюди прийшли учасники Євромайдану в Києві та Чернігові, а також усі ті, хто відчув бажання нагадати про ті події та спільно вшанувати Героїв Небесної сотні в цей день.  

Відбувся молебень, учасники віче поклали до пам’ятної стели квіти та поставили лампадки. А потім безпосередні учасники тих подій по черзі брали слово і зверталися до присутніх. Кожен говорив про те, чим для нього був Майдан і що ми маємо зробити ще, щоб подвиг його героїв не залишився марним.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!