Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
16 лютого 2021 р.

У Чернігові будуть відвозити авто, припарковані в неналежних місцях, на штрафмайданчик


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

Місто Чернігів придбає евакуатор і буде займатися прибиранням з вулиць неправильно припаркованих автомобілів. Доручення організовувати таку діяльність міський голова Владислав Атрошенко дав на щотижневій розширеній нараді 16 лютого. Комерційним структурам цю роботу передоручати не будуть.

- В принципі, дуже спокусливою є ідея віддати це комерційному підприємству і не нести витрат на ці позиції. Але мета – керованість процесу, - зазначив Владислав Атрошенко. – Віддамо бізнесу – і далі ми не будемо вже на це впливати. А мені здається, що в невеликому місті комерційному підприємству буде важко виконувати такі обов’язки. Будуть знаходити важелі впливу які завгодно. Скажімо, якщо це буде машина ДСНС, податкової, поліції, силових структур – буде досить незручна ситуація і ефективність цього напрямку може страждати. А все-таки на комунальне підприємство впливати важче, – додав він пізніше.

На думку очільника міста, логічним було би, щоб такий підрозділ був при КП АТП-2528 (комунальне підприємство Чернігова, яке займається прибиранням вулиць, у тому числі розчищає їх від снігу).

- Оскільки вага цього питання найбільша взимку, коли неправильно припарковані машини заважають розчищати дороги, то хай би АТП-2528 цим питанням і займалося. Була би логіка в цьому. По рації зв’язався, викликали евакуатор, забрали, - Владислав Атрошенко.

Про результати вивчення цього питання за дорученням міського голови на нараді доповів керівник міського управління ЖКГ Ярослав Куц. За його словами, з огляду на норми законодавства юридично цей підрозділ має бути частиною якогось зі структурних підрозділів міської ради. Тобто його інспекторами мають бути посадові особи місцевого самоврядування. Але розміщатися він може де завгодно.

За словами керівника управління, найбільш проблематичними на сьогодні питаннями в організації такої роботи є доступ до реєстрів. У першу чергу, до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Адже машина, яка порушила правила, фотографується – і щоб виписати адмінпротокол треба дізнатися, хто її власник.  Також потрібен доступ до реєстру адмінправопорушень, тому що на порушника зразу накладається й адміністративний штраф.

- Цей напрямок працює зараз у Дніпрі, в столиці, в багатьох містах. І доступ до баз у них є, - Владислав Атрошенко.

Тож міський голова доручив перейняти моделі такої роботи, запроваджені в інших містах. Але одразу врахувати і зауваження, які виникли там на практиці. З моделлю роботи має визначитися спеціальна робоча група.

Інспектори мають фізично перебувати на АТП-2528, принаймні, в зимовий період.

На сесію міської ради він доручив підготувати та винести питання про перерозподіл коштів для закупівлі евакуатора.

 Одночасно мер звернувся з проханням до патрульної поліції – по можливості допомагати, підказували, як організувати таку роботу краще.

- Насправді надзвичайно велика кількість автомобілів, покинутих на великий термін, які реально заважають прибирати місто. Так що це актуальне питання, і сьогоднішня погодна ситуація остаточно спонукає його вирішити. Ми утримувались від цього, бо це реально буде незручно автовласникам. Вийшов – машини нема. Буде певне невдоволення, я це все розумію. Але питання визрівало довго і вже всі розуміють, що це потрібно здійснювати, - констатував міський голова, завершуючи обговорення.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Світлина 1 - м. Київ, 2, 3, 4 - Чернігів минулого тижня

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!