15 лютого 2021 р.

У Чернігові відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 15 лютого, у Чернігові відбулися урочисті заходи, присвячені 32-й річниці виведення військ із території Республіки Афганістан та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Участь у них взяли керівники області та міста, представники громадських ветеранських організацій, члени сімей загиблих військовослужбовців, учасники бойових дій, командири військових частин і військовослужбовці Чернігівського гарнізону та громадськість.

Зранку чернігівці зібралися біля меморіальної стели «Герої не вмирають» загиблим героям Чернігівщини - учасникам АТО/ООС, де урочистим покладанням квітів, хвилиною мовчання та військовим салютом вшанували земляків.

Пізніше учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку чернігівцям, які загинули під час виконання військового обов’язку в Республіці Афганістан.

Як відомо, ця пам’ятна дата відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.

Афганська війна - одна з найтрагічніших сторінок радянського періоду історії українського народу. Її офіційно ніхто не оголошував, проте через її горнило пройшло 160 тисяч наших співвітчизників, з них сім з половиною тисяч жителів Чернігівщини, серед яких дві тисячі мешканців Чернігова. Та війна забрала життя 3280 синів України. Зокрема, Чернігівщина тоді втратила 118 своїх земляків, з них 19 – з Чернігова. Під час заходу були озвучені їх імена, які викарбувані на меморіальних плитах, і які назавжди залишаться в пам’яті кожного:

• лейтенант Ігор Алєксєєв;
  • рядовий Костянтин Башкірцев;
  • старший лейтенант Олександр Бриль;
  • капітан Сергій Василенко;
  • єфрейтор Олександр Вереня;
  • прапорщик Микола Гаршин;
  • прапорщик Володимир Дерев’янко;
  • рядовий Ігор Дрожжин;
  • рядовий Володимир Камський;
  • капітан Анатолій Корж;
  • рядовий Ігор Кожар;
  • капітан Валерій Матюшенко;
  • рядовий Євген Осипенко;
  • прапорщик Володимир Потєхін;
  • майор Валерій Рубцов;
  • сержант Костянтин Самостров;
  • рядовий Олег Шаповал;
  • гвардії старший лейтенант Володимир Шевчук;
  • рядовий Сергій Обласов.

Виведення військового контингенту з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених у квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо Демократичної Республіки Афганістан, й тривало дев'ять місяців, тобто до 15 лютого 1989 року.