Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
8 грудня 2020 р.

Чернігівський міський голова ставить питання, як місто може прискорити вакцинацію своїх мешканців проти COVID-19


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вважає, що наразі ситуацію щодо поширення захворюваності на COVID-19 по місту та області потрібно обговорювати публічно спільно з керівництвом управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА. Зокрема, потрібно знайти рішення, за рахунок яких лікарень можна забезпечити збільшення кількості ліжко-місць, під’єднання до кисню. І найголовніше – яка є чітка інформація щодо проведення вакцинації всього населення України, зокрема: її ціна та чи може місто окремо розглядати питання щодо закупівлі вакцини. Мова про це йшла на щотижневій розширеній нараді в міській раді сьогодні, 8 грудня.

- Є інформаційні повідомлення, що у багатьох країнах, наприклад в Австрії, Великобританії, США, Росії вже почали цю вакцинацію. Виникає питання – що у нас? Як наш МОЗ орієнтує нас по часу, коли це буде відбуватися? Адже зволікання з вакцинацією несе колосальну шкоду для здоров’я людей, в першу чергу, а в другу – для економіки. У міста немає звідки компенсувати вимушену зупинку малого та середнього бізнесу, та й великого теж, як робиться у великих європейських країнах, - акцентував Владислав Атрошенко.

Міський голова дав доручення організувати таке обговорення, як варіант - в ефірі якоїсь із місцевих телекомпаній. Це необхідно, щоб люди бачили та орієнтувалися в інформації про загальну ситуацію з поширенням цього інфекційного захворювання, зокрема, що місто гіпотетично буде очікувати через місяць-два-три.

Як повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець, станом на сьогодні індикаторний показник за 14 днів по Чернігову нижче обласного показника, але вище середнього по Україні. У місті активно зараз хворіє 2831 людина, з них у стаціонарі 6,3%, а амбулаторно лікується – 93,7% від загальної кількості хворих. В абсолютних цифрах хворих на ковід у стаціонарних відділеннях міських лікарень день від дня різна кількість, але вона поки що не перевищувала 300 пацієнтів. Завантаженість таких ліжко-місць на сьогодні – 58,4%. На кисневій підтримці з них 97 осіб.

За словами Ольги Малець, станом на сьогодні ліжкового фонду у місті достатньо. При необхідності вже розроблений графік розгортання додаткових ліжок у міських лікарнях, загальною кількістю до 575, що буде складати 50% ліжкового фонду. Тобто, при необхідності у 1-й лікарні буде 160 (зараз 90), 2-й лікарні – 160 (як і зараз), 3-й лікарні – 220 (зараз 180), 4-й лікарні - 35 ліжок.

Довідково: за загальноукраїнськими абсолютними показниками по розподілу хворих на COVID-19 Чернігівщина зараз на 18 позиції (за добу +109), але по індикаторним показникам (за 14 днів у розрахунку на 100 тис. населення) Чернігівська область має гіршу, 6 позицію (647 на 100 тис. населення). По завантаженості ліжок – на 2 позиції (62,4%).

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!