25 листопада 2020 р.

Чернігів приєднується до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства», яка стартує сьогодні

У період з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться щорічна Всесвітня акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року офіційно підтримується міжнародною спільнотою. Метою цієї кампанії є привернення уваги громадськості до проблем гендерно зумовленого насильства.

Задля підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та з метою формування нетерпимого ставлення громадян до будь яких форм насильства за ознакою статі, важливо активізувати партнерську взаємодію у цій сфері органів державної влади, державних закладів, громадських організацій тощо.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
  • 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  • 5 грудня - Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня - Міжнародний день прав людини

У рамках цієї акції протягом зазначеного терміну у нашому місті відбуватимуться заходи. Зокрема, комунальний заклад «Позашкільний навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради планує проведення онлайн заходів:

• Конкурс малюнків «Світ проти насильства» (клуб «Чайка»);
  • Пізнавальний захід «Життя на продаж» (клуб «Мушкетер»);
  • Флешмоб «Ми проти насилля»»( клуб «Берегиня»);
  • Конкурс малюнків «Моє право на життя у щасливій родині» (клуб «Інтелект»);
  • Флешмоб «Долоньки проти насилля» (клуб «Фортуна»);
  • Онлайн-захід «Життя без СНІДу» (клуб «Юність»);
  • Виховні бесіди по темі попередження насильства в сім’ї «Не мовчи!» (сімейне право, проблема насильства в сім’ї, обов’язки батьків, гарантія прав дитини) (клуби за місцем проживання).

Для педагогічних працівників Центру роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання  вже відбувся вебінар на тему "Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19" за участі  ГО "Ла Страда-Україна",  і зокрема тренера Наталії Примакової.

У дитячо-підлітковому клубі за місцем проживання «Чайка» теж вже провели флешмоб «Долоньки проти насилля».

Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради було виготовлено листівки, які містять корисні поради для людей, що зазнають домашнє насильство, особливо в умовах карантину.

Працівники управління 25 листопада братимуть участь у прес-брифінгу в обласній державній адміністрації та акції на Красній площі, де будуть роздавати зазначені листівки. Також сьогодні в онлайн форматі відбудеться ХІІІ обласна науково-практична конференція  «Жінки Чернігівщини: історія і сучасність» на тему: «Жінка в умовах сучасної реальності: самоідентифікація і перспективи».

За інф. Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради