Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
17 листопада 2020 р.

Встановлення стели, створення музею, висадження алеї дубків та патріотичне виховання молоді – важливі кроки для збереження пам’яті про героїв АТО/ООС


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

У Чернігові наступного року сквер ім.М.Попудренка планують реконструювати. Проєкт обов’язково включатиме встановлення стели пам’яті героям АТО/ООС, які віддали своє життя за свободу та незалежність.

Відповідне доручення, а також низку інших чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав керівникам відповідних структурних підрозділів міської ради на виконання звернення громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», що об'єднує сім'ї загиблих в АТО/ООС захисників України. Мова про це йшла сьогодні, 17 листопада, на щотижневій розширеній нараді в міській раді.

Зокрема, необхідно знайти приміщення для створення музею російсько-української війни, де будуть розміщені експозиційні вітрини з особистими речами загиблих захисників України.

За словами міського голови, вдалим таким приміщенням міг би бути, зокрема, кінотеатр ім.Щорса, але за умови його реконструкції. Якщо її не буде - по місту треба розглянути інші комунальні приміщення, де можна розмістити такий музей. 

Управлінню освіти міськради Владислав Атрошенко доручив розробити план заходів, направлених на національно-патріотичне виховання молоді міста на 2021-2022 роки, із залученням членів родин загиблих захисників, ветеранів АТО/ООС.

Крім того, при плануванні загальноміської програми з відзначення 9 травня необхідно врахувати проведення поминальних заходів на кладовищі «Яцево», а також встановлення по місту соціальної реклами зі світлинами загиблих героїв АТО/ООС.

ГО «Єдина родина Чернігівщини» також висловила прохання допомогти з організацією транспорту для поїздок, зокрема, у серпні у Тернопільську область (с.Лішня, Кременецького р-ну) та у Сновськ, а у червні – у Прилуки.

Міський голова запропонував продовжити практику забігів чернігівців на честь загиблих героїв. А також нагадав, що під час новорічних свят необхідно організувати «солодкі» подарунки для дітей героїв АТО/ООС.

Управлінню житлово-комунального господарства міської ради доручено відновити камінь у Березовому гаю та викарбовати на ньому імена загиблих захисників. Крім того, необхідно знайти причину і вирішити питання з підтіканням покрівлі у капличці, що побудована у 2018 році на кладовищі «Яцево» на честь пам’яті воїнів, полеглих за Україну в російсько-українській війні.

Ще одне прохання від громадської організації – висадження 300 дубків на території міста на честь загиблих воїнів. Міський голова доручив сприяти цій акції, зазначивши, що садженці повинні бути мінімум 5-6-річного віку, щоб було більше шансів вирости в умовах міста. Він запропонував визначитися з локаціями для висадження цих дерев.

- Всі ці напрямки потрібно уважно та ретельно пропрацювати, - зауважив міський голова, звертаючись до керівників відповідних структурних підрозділів міської ради.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!