Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
6 листопада 2020 р.

На місці школи №23 демонтували старі корпуси перед будівництвом нової школи-садочка

+9
+6

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12

На території 23-ї чернігівської школи цього тижня демонтовано її старі будівлі. Роботи ще тривають, але ще за тиждень можуть бути вже й завершені, говорять будівельники. На майданчику зараз працює екскаватор і 5-8 самоскидів постійно завантажуються та вивозять будівельне сміття. Найстаріший зі знесених аварійних одноповерхових корпусів – 1928-го року будівництва, другий – орієнтовно 1952-го. Всього демонтажу тут підлягають 7 будівель різного розміру, включаючи вбиральню, майстерні та котельну.

На цьому місці заплановане будівництво сучасної початкової школи та дитсадка, розрахованих на кілька сотень дітей. Враховуючи те, що це будуть єдині школа і садок на весь великий мікрорайон приватного сектору, звести об’єкт намагатимуться якнайшвидше. Раніше чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно зазначав, що орієнтовний термін такого будівництва – від 2 до 4 років.

Про перебіг робіт розповідає заступник начальника міського управління капітального будівництва Олександр Макаров:

- 13 жовтня в нас відбулася закупівля робіт стосовно підготовки території до будівництва школи-садочку. І згідно з календарним графіком робіт дана підготовка повинна завершитися до 10 грудня. Вартість робіт згідно договору 1 млн 863 тис. грн. Паралельно в нас ідуть роботи з виготовлення проєктно-кошторисної документації  на будівництво вже нового освітнього закладу. Відповідно до графіку, цей проект повинен бути виготовлений до кінця грудня. Я думаю, що в наступному році будемо мати можливість розпочати й саме будівництво. За міські кошти, а також дуже сподіваюся, що буде можливість додати кошти держави, тоді об’єкт буде завершений набагато швидше. Я не можу сказати остаточно, але орієнтовно будівництво такого об’єкту коштує не менше 100 млн грн, - прокоментував він.

За словами Олександра Макарова, школа-садок, яка проєктується – сучасна. Можливо, вона буде не гіршою за новий дитсадок на Масанах.

За роботою на майданчику час від часу спостерігають місцеві жителі та випадкові перехожі. Одна з тих, хто проходив повз, коли журналісти записували цей коментар – колишня вчителька математики школи №23 Любов Петрівна. Вона зараз на пенсії, але пропрацювала тут з 1990-го 26 років. Пригадує, що в 1990-му про старі будівлі школи вже говорили як про аварійні. Проте, тоді в класах було по 30-34 учні. Це потім вже стало менше, тому що тут заселилися, можливо, більш заможні люди, плюс став транспорт краще ходити – і батьки вже могли возити своїх дітей і в інші школи.

- Колись ми переписували дітей мікрорайону і зайшли в один будинок, а його господар каже: «Подивіться, в якому будинку я живу. То невже ви думаєте, що я віддам свою дитину в вашу школу?» Але, хоч учнів і ставало менше – вони все одно були. І колектив педагогів тут був прекрасний. Усіх дітей та всіх батьків знали – в нас не було такого, щоб дитина до школи не прийшла і назавтра ми не знали чому. І рейтинг школи був непоганим, а чимало наших випускників займають зараз навіть великі посади. Та й будівлі всі ці роки як могли підтримували - всередині класи відповідали нормам, робилися ремонти. Але що ж, час прийшов, - поділилася думками вона.

Підготовчі роботи до будівництва нового навчального закладу на місці школи №23 ведуться кілька останніх роуків поспіль. Зараз вони вийшли на фінішну пряму.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!