Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
21 вересня 2020 р.

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини

+12
+9

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15

21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.

Вшанування пам'яті про наших земляків розпочалося сьогодні зранку у сквері ім. М.Попудренка церемонією покладання квітів до братської могили 24 солдат, загиблих при визволенні Чернігова. 

Урочистості відбулися за участю керівництва міста та області, народних депутатів України, військовослужбовців, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, організацій ветеранів, установ та підприємств міста, громадських організацій та гостей міста. Присутні Хвилиною Мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко у своєму виступі зазначив:

- Сьогодні надзвичайно важливий день в житті нашого міста. Чернігів був одним із найбільш зруйнованих під час Другої світової війни. Цілеспрямоване бомбардування міста почалося 23-25 серпня 1941 року. У місті було знищено 1740 будинків, 14 шкіл, величні храми. Місто було повністю зруйноване. Німецька окупація тривала з 9 вересня 1941 року до 21 вересня 1943 року. У перші ж дні війни було мобілізовано біля 200 тисяч мешканців міста й області. Під час окупації нацисти знищили понад 50 тисяч місцевих жителів і до 130 тисяч чоловік по всій області. Це страшні жертви. Скільки ми будемо жити, стільки й будемо передавати цю пам'ять про них нашим нащадкам. Найголовніше, що нам треба пам’ятати – всі ці жертви були за те, щоб ми жили, щоб ми розвивали наше місто, щоб ми несли пам'ять про ті страшні події, і щоб в майбутньому їх не відбувалося. Сьогодні так само в Україні – буремні часи, часи становлення України, часи фактично неоголошеної війни по відношенню до країни, яка бажає самостійно рухатися в цьому світі. Кожного дня гинуть наші хлопці на сході країни. Тому, згадуючи в цей день ті буремні часи окупації, і ту кількість жертв, яка полягла в часи тієї страшної війни, ми повинні пам’ятати і наших хлопців, які боронять нашу суверенність і дають можливість нам працювати і знаходитись у нашому місті без війни. Честь і слава героям! Слава Україні!

Від імені керівництва міста та області покладання квітів здійснили і до Вічного Вогню на Меморіалі Слави, могил Миколи Попудренка та Василя Капранова, до меморіальних стел загиблим учасникам антитерористичної операції та Героям Небесної Сотні.

Наразі у Чернігові проживає 90 учасників бойових дій 1941-1945 pоків (для порівняння: у 2019 р. в живих було 180 учасників бойових дій) та ще 4 партизани. Загалом на фронтах Другої світової війни загинуло біля 135 тисяч жителів області.

За період окупації вивезено до Німеччини 7 тисяч жителів Чернігова (зі всієї області - понад 40 тисяч мирних жителів). Під час війни у Чернігові були знищені практично всі промислові підприємства, школи, театри, лікарні, архітектурні пам’ятки і майже 70% житлового фонду. Населення міста Чернігова: 1939 рік – 68,8 тис. чол.; кінець 1941 року - біля 30 тис. чол.; жовтень 1943 - лише 11 тис. чол.

Лише завдяки титанічним зусиллям чернігівців, місто відбудувалося за кілька років: з’явилися нові квартали, відродилися й запрацювали нові підприємства. У перші роки після вигнання нацистів напівзруйнований Чернігів відбудовували жінки, студенти та школярі, поки їхні чоловіки та батьки перебували на фронті. Багато з них освоювали професії мулярів, штукатурів, теслярів, малярів. У лютому 1944 року міська влада визначила 44 об’єкти першочергової відбудови: електростанцію, ТЕЦ, водонасосну станцію, водогін, фабрику первинної обробки вовни, кінотеатр ім.Щорса, адміністративні та житлові будинки.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!