Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
18 серпня 2020 р.

Вода в колодязі біля Антонієвих печер не відповідає нормам безпеки. Місто пропонує підвести до архітектурної пам’ятки водопровід


Фото № 1

На жаль, вода в легендарному колодязі біля Антонієвих печер наразі має високе забруднення і для пиття непридатна. Це показали дослідження, проведені лабораторією КП «Чернігівводоканал». Причина – в наявності вигрібних ям у мешканців мікрорайону, що призвело тут до бактеріологічного забруднення всіх поверхневих вод. Тобто навіть поглиблення цього колодязя, якщо робити його не на якусь екстремальну глибину, проблеми не вирішить. У той же час, якість води у встановленій за 50 метрів водорозбірній колонці, у яку вона потрапляє з міського водопроводу, відповідає санітарним нормам. Підприємство готове для забезпечення водою відвідувачів музейного комплексу прокласти додатково невеличку ділянку трубопроводу, зробити підключення і встановити ще одну колонку.

Про це проінформував керівник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко 18 травня на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді. Інформація надана у відповідь на звернення одного з депутатів до Чернігівського міського голови щодо можливості розчищення цього колодязя.

Сергій Малявко конкретизував, що у воді з колодязя виявлена як дуже значна кількість патогенних мікроорганізмів, так і перевищення норм по марганцю – а це теж дуже серйозний показник по впливу на здоров’я людини. Тому найбільш прийнятний варіант, на думку фахівців – все-таки встановлення біля Іллінської церкви водорозбірної колонки. Вона може бути сучасною – наприклад, така як біля П'ятницької церкви.

У той же час, це заповідник, тобто для прокладання 50 м трубопроводу потрібно буде отримати дозвіл у Міністерстві культури та пройти складну дозвільну процедуру в державному органі архбудконтролю, уточнив на нараді начальник міського управління ЖКГ Ярослав Куц.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив направити відповідного листа з висновками щодо якості води та пропозицією рішення в архітектурно-історичний заповідник. А також попросити депутата, від якого надійшло звернення, сприяти у вирішенні питання дозволів.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!