Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
28 липня 2020 р.

На вулицях Чернігова оновлюють дерева

вул. Реміснича
вул. Реміснича+8
вул. Реміснича
вул. Реміснича+5

вул. Ремісничавул. Реміснича
Фото № 8
вул. Гончавул. Гонча
Фото № 11

На вулицях Чернігова з початку року вже висаджено 166 дерев і планується висадити ще 340. Посадковий матеріал будуть брати віком не менше п’яти років, тобто більш надійний. Це стає можливим у т. ч. завдяки тому, що в Чернігові віднедавна запрацювала нова система, за якою платежі при видаленні неаварійних дерев суттєво збільшені.  У подальшому стоятиме питання і про те, щоби планово заміняти всі перерослі або хворі дерева на чернігівських вулицях. Адже вулиць, де вони вже досягли граничного віку, стає все більше, а кронування – рішення тимчасове і естетично невиграшне. Чернігівський міський голова вже неодноразово озвучував пропозицію передбачати в бюджеті кошти для системної заміни хворих дерев у місті на більш здорові і підходящі для міських вулиць по сортах.

Про це він говорив, зокрема, і 28 липня під час своєї інспекції вулиці Ремісничої, яка була пов’язана саме з питанням висадки дерев.

- Якщо люди будуть бачити системність підходу до цього питання, а не так що зрізано дерево і два роки нічого іншого немає, якщо вони будуть бачити, що замість неякісного дерева висаджується якісне перспективне дерево – вони будуть це розуміти і підтримувати, - вважає міський голова.

Мета – зробити Чернігів у всіх напрямках кращим в Україні. Кращі дороги, кращі велодоріжки, краща інфраструктура, кращі зелені насадження. А для цього повинна бути якість і системність. Дерево має свій вік, виходячи з цього приблизно можна порахувати потребу в заміні – і треба системно її робити скрізь, де прийшов час, зазначив він.

Що ж до вулиці Ремісничої, на якій і відбувалася робоча нарада міського голови з фахівцями, то вона скоро знову пишнітиме зеленими кронами.

- Питання цієї вулиці надзвичайно складне і комплексне, - прокоментував Владислав Атрошенко журналістам. - Ми вирішили одне питання – зробили Ремісничу двохсторонньою і з’єднали церкву.  Я вважаю, що в максимумі, наскільки дозволяло просторове рішення і державні будівельні норми по врегулюванню дорожнього руху, організували на ній паркувальні майданчики.  І таким чином на цій вулиці, де завжди була складна обстановка: вулична торгівля, буквально «на головах» один в одного ставили машини – ми це питання врегулювали. Але на цій вулиці надзвичайно велика кількість мереж, так склалося. Вони перехресні. Тут лежить декілька 10-кіловольтних електрокабелів, спецзв’язок, теплові, водні комунікації й таке інше. І це потягло за собою неможливість висадки дерев. Вулиця стала іншою. Але людей, які проживають на Ремісничій, цікавить не це, а те що вони відкривали балкон – і в них було перед балконом дерево. І вони, по суті, праві. От ми й намагаємося сьогодні вирішити питання, щоби знайти компроміс. Частково його вже вирішили – от, ви бачите, висаджено біля десятка кленів. І ми зараз частково будемо жертвувати паркомісцями – але висаджувати дерева, - сказав він.

Поки що на Ремісничій від вул. Мазепи до входу на ринок, з боку ДТСААФу планується висадити дерева через два паркомісця на кожному третьому, це виходить від 23 до 26 дерев. Враховуючи комунікації, ці місця буквально вишукували, але фахівці мають ще не раз їх перевірити. Дерева обиратимуть з розлогою кроною, щоб вони давали хорошу тінь. Окрім того, Владислав Атрошенко пропонує поряд, на темно-сірій частині тротуару, розмістити ряд невеличких оаз з кущами, лавами для сидіння і, можливо, якимись парковими фігурами – щоби цю територію трошки «оживити».

- Я хочу побачити комплексний підхід для вирішення питання на цій ділянці, - зауважив він.

***

Якщо питання про дерева на Ремісничій ще тільки вирішується, то на вулиці Гончій біля Пенітенціарної академії 14 молодих лип вже висадили (зараз там звершується й оновлення тротуару). Саджанці підрощені, віком по 10 і більше років. У зв’язку з тим, що зараз літо і «не сезон», перевозилися і висаджувалися вони з корінням у грудці землі. Протягом літа пересаджені дерева ще додатково поливатимуть. Очікується, що шанси на виживання в умовах міської вулиці в них високі.

Онлайн трансляції
Бюджет участі