Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти

Фото № 17
Фото № 18
Фото № 19

Вуличкоми як інституцію в Чернігові планують зберегти і після припинення роботи районних рад. Адже вони – найближча до жителів приватного сектору ланка представницьких органів, найкраще за всіх розуміють місцеві проблеми та комунікують з мешканцями своїх вулиць. Про це чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сказав на своїй зустрічі з головами вуличкомів Деснянського району міста, яка відбулася в Деснянській районній раді минулої п’ятниці. Декілька питань з цієї зустрічі він публічно прокоментував сьогодні, 28 липня, під час щотижневої розширеної наради в Чернігівській міській раді.

Переважна більшість із них стосувалася проблеми відсутності або поганого стану твердого покриття на тих чи інших вулицях приватного сектору.

Зокрема, голова вуличному з району приватної забудови, який люди звикли називати «Кукушанка», доводила необхідність термінового втручання у стан доріг саме на цих вулицях, які мають значний уклін і сильно розмиваються під час дощів. За її словами, мешканці просять грейдування і підсипку асфальтною крихтою або щебенем.

Міський голова тоді відповів, що класти асфальтну крихту там, де через рельєф її одразу ж змиває, місто не буде. Адже самі жителі цих вулиць потім дорікатимуть міській владі, звинувачуючи в безгосподарності. Робитися має так, щоби служило надійно і довго. У випадку з вулицями Кукушанки це забезпечить тільки повноцінний асфальт на зробленій по всіх правилах «подушці» зі щебеню, укріплений по боках забетонованим бортовим каменем. Витрати на такі роботи – великі, а вільних коштів у необхідному обсязі в бюджеті наразі немає.  Окрім того, минулого року в цьому мікрорайоні – Бобровиці - вже капітально відремонтована інша вулиця, і витрати бюджету мають бути спрямовані й на інші райони міста.

У той же час, після зустрічі міський голова особисто разом з начальником управління ЖКГ виїжджав на місце – щоб визначитися, чи можна виконати прохання людей стосовно підсипки.

- Ми дійшли висновку, що цього робити не будемо. і враховуючи рельєф місцевості – там в окремих випадках є досить круті заїзди і будь-яка підсипка змиється, це даремно викинуті гроші. Там можна робити тільки повноцінну дорогу. Я думаю, що за наявності коштів за декілька підходів до цього мікрорайону це можливо. Але треба дивиться на кошти, -  прокоментував міський голова це питання під час наради.

Стосовно коштів він додав, що в кожному з таких випадках як цей ще більш нагальним стає питання перегляду карантинних обмежень і перезапуску малого, середнього та великого бізнесу. Адже шкода, завдана карантином економіці, вже призвела і продовжує призводити до дуже великого скорочення надходжень у бюджети всіх рівнів, у тому числі й міського. Тож, як не дивно це звучить, питання дороги на Кукушанці опосередковано пов'язане і з динамікою COVID-19.

Також, міський голова доручив керівникові управління ЖКГ вивчити інше питання, підняте на зустрічі з головами вуличкомів. А саме – про організацію пішохідного переходу між будинками 239 – 231 по 1 Травня, біля магазину «Олександрівський». У 2016 році, з урахуванням висновку патрульної поліції, відповідь на це питання була негативною. Але з тих пір там з’явилися нові багатоповерхові будинки і значно збільшилася кількість людей, які ідуть на зупинку, в магазин тощо. Питання можливості влаштування переходу – якщо не точно там, то поблизу – вивчать ще раз.

Щодо ще кількох питань, з якими голови вуличкомів звернулися до очільника міста під час зустрічі, Владислав Атрошенко теж дав доручення на нараді.

Також на цій зустрічі міський голова особисто вручив керівникам вуличкомів подяки районної ради за активну роботу.

Аналогічна зустріч мера з головами вуличкомів Новозаводського району міста планується на найближчий час. Точна її дата буде уточнюватися.

Онлайн трансляції
Бюджет участі