Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
21 липня 2020 р.

Звіт про результати роботи спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради за перше півріччя 2020 року

+14
+11

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15
Фото № 16
Фото № 17

На виконання пунктів 1 та 12 постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії» виконавчим комітетом міської ради рішенням від 14 серпня 2019 року № 315 зі змінами та доповненнями «Про утворення спостережної комісії» була утворена спостережна комісія при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради. До складу комісії увійшли представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та представники громадських організацій. Персональний склад комісії підібрано таким чином, щоб вона була спроможна вирішувати усі питання, які визначені Постановою Кабінету Міністрів України, серед яких:

– організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та осіб звільнених від відбування покарання;

– сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;

– організації виховної роботи з особами, умовно–достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;

– надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

На сьогоднішній день члени комісії мають достатній досвід з питань захисту прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб, а також працівників виправних установ.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально–виконавчим кодексом України, Законами України "Про місцеве самоврядування", "Про місцеві державні адміністрації", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", іншими нормативно–правовими актами України.

Діяльність спостережної комісії за звітний період проводилася відповідно до Плану роботи комісії. План роботи комісії розроблявся у лютому 2020 року і був затверджений на першому засіданні спостережної комісії, в цілому він був виконаний.

Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання, які проводилися щомісячно, або за потреби.

За звітний період було проведено 2 засідання, 1 у приміщенні Чернігівської міської ради, 1 у приміщенні Деснянського та Новозаводського районних відділів філії ДУ "Центр пробації" в Чернігівській області.                     За звітний період випадків зриву засідань комісії не було. Рішення приймалися колегіально, відкритим голосуванням членів спостережної комісії, оформлені постановами. Засідання комісії були правомочними, середня чисельність на кожному засіданні складала від 11 до 12 чоловік.

На засіданнях спостережної комісії за звітний період було розглянута 1 справа та прийнято відповідне рішення за нею а саме : умовно – дострокове звільнення від невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі обмеженням (81 ст.).

За звітний період члени спостережної комісії, представники державних та громадських організацій прийняли на особистому прийомі 7 осіб, яким було надано кваліфіковану правову допомогу. Також надавалась юридична та інша необхідна допомога особам, звільненим з місць позбавлення волі. Це допомога в оформленні паспорта громадянина України, та працевлаштуванні. Крім того надавались різні послуги: інформаційні, соціально економічні, соціально педагогічні, психологічні, юридичні.

За сприяння та безпосередньою участю членів спостережної комісії, в установах відбування покарання відбувалися заходи, спрямовані на підвищення рівня правової освіти засуджених, серед яких:

У лютому 2020 року з метою надання правової допомоги засудженим жінкам у Державній установі «Чернігівська ВК №44» проведено просвітницький захід: «Сприяння правовій обізнаності осіб, які відбувають покарання в установах виконання покарань Чернігівської області».

Представники регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги розповіли засудженим жінкам про процедуру та можливість звернення до центру як з питань надання безоплатної первинної, так і з питань надання вторинної правової допомоги та подарували їм буклети з інформацією про роботу центрів в Чернігівській області. Начальник управління праці та соціального захисту населення Марчук Ірина Петрівна. поінформувала присутніх про їх соціальні права та гарантії.

6 березня 2020 року у «Чернігівська ВК №44» для засуджених жінок до Міжнародного свята 8 Березня було організовано концерт.

01 червня 2020 року до неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, завітали представники спостережної комісії Алла Лепеха і Людмила Мазур та заступник начальника управління, начальник відділу діяльності виховних колоній Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації засуджених Департаменту з питань виконання покарань, полковник внутрішньої служби Гужва О.І.

Гості привітали неповнолітніх з Міжнародним днем захисту дітей та вручили подарунки: солодощі, печиво, канцелярське приладдя та одяг.

Проводились інформування засуджених, які звільняються з установи, з питань, які стосуються їх життя на свободі, у громаді. Це питання, які стосувались порядку надання державної соціальної допомоги, порядку обліку внутрішньо переміщених осіб, порядку сплати житлово-комунальних послуг за період тимчасово відсутніх в житлі осіб, порядку відновлення документів, професійної орієнтації засуджених.

Основні завдання, поставлені Постановою Кабінету Міністрів, спостережною комісією виконані.

 

За інформацією відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції, мобілізаційної, оборонної та спеціальної роботи Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!