Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
28 червня 2020 р.

Чернігів відзначає День Конституції України

+6
+3

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9

У Чернігові з нагоди відзначення державного свята - Дня Конституції України відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України». На урочистості біля Катерининської церкви зібралися керівники міста й області. Всі присутні вшанували також виконання Державного Гімну України.

- Шановні чернігівці! Вітаю всіх з Днем Конституції України! Це друге за значенням свято нашої держави. Сьогодні воно набуває особливого значення, тому що грядуть конституційні зміни щодо подальшого адміністративно-територіального поділу, щодо збільшення реальних повноважень місцевих органів влади і територіальних громад. Сподіваюсь, що завтрашній день буде щасливішим для України, ніж минулі роки, минулі сторіччя, - зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко у коментарі журналістам.

День Конституції - це національне свято багатьох країн світу. Українці ж відзначають цей день сьогодні, 28 червня. І це єдине свято, яке закріплене в самій Конституції.

Наша країна має багатовікову історію конституційного процесу. Сучасна історія Конституції України розпочалася 28 червня 1996 року, коли Верховна Рада України ухвалила Основний Закон України. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин. Людина та її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканість, безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Одним із ключових положень стала 5-а стаття Конституції, згідно якої «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ».

Святкова програма до Дня Конституції України продовжиться сьогодні ввечері на Малій міській сцені, що на Алеї героїв:

  • о 18.00 год концерт Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України
  • о 19.30 год. – святкова концертна програма до Дня Конституції України та Дня молоді «Конституція. Молодість. Майбутнє» артистів колективу концертних виконавців Чернігівського обласного центру фестивалів та концертних програм.

Усі святкові заходи у місті проходять із дотриманням санітарно-епідеміологічних норм та соціальної дистанції.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!