26 травня 2020 р.

Епідеміологічна ситуація дозволяє нам послабити карантин у Чернігові, - Олександр Ломако

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 25 травня підписав розпорядження, згідно з яким у Чернігові:

• З 1 червня відкриються дитячі садочки; спортивні клуби та фітнес-центри; музичні школи, школа мистецтв та художня школа.
  • З 10 чеврня запрацюють ресторани та відновляться культурні заходи на свіжому повітрі та у приміщеннях (з розрахунку 1 особа на 5 кв метрів).

Правові підстави такого розпорядження назвав у своєму коментарі заступник міського голови Олександр Ломако:

- Уряд визначив критерії, згідно з якими можна запроваджувати адаптивний карантин:
1. Інцидентність - до 12 осіб на 100 тис населення (протягом тижня);
2. Завантаженість ліжок - до 50% в опорних лікарнях;
3. Охоплення тестування - більше 12 осіб на 100 тис населення.
Чернігів має досить гарні показники за тиждень (18-25 травня) - 3,5 хворих на 100 тис населення; зайнято 9 ліжок в інфекційному відділенні 2-ї лікарні (13,8%) та проводиться 125 тестів на 100 тис населення, - зазначив він.

Разом з тим, заступник міського голови підкреслив: надалі послаблення карантинних обмежень залежить від динаміки захворюваності на COVID-19 в місті та області.

- Кожного тижня ці дані будуть моніторитися. І якщо щось буде змінюватися, то, відповідно, будуть змінюватися і заходи. Тому потрібно дотримуватися всіх заходів безпеки, берегти себе, бути здоровими – для того, щоб цей адаптивний карантин у Чернігові тривав довше, - уточнив Олександр Ломако.

Відеосюжет телеканалу «Дитинець»