Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
11 лютого 2020 р.

Владислав Атрошенко: справа не у двох «платіжках», а в махінаціях з коштами українців!


Фото № 1

Щотижневу нараду 11 лютого чернігівський міський голова Владислав Атрошенко розпочав з пояснення присутнім того, з яких причин минулого тижня збиралася позачергова сесія Чернігівської міської ради і що вона вирішила. Наводимо слова міського голови повністю.

- Ми провели позачергову сесію і звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра України, НКРЕКП щодо більш глибокого вивчення Постанови 2080 і її відміни. Я хотів би нагадати, про що йде мова.  

В українському інформаційному просторі піднімається питання розділення платіжок. І начебто це є причиною невдоволення людей. Абсолютно не про це йшлося, коли ми зверталися до влади України.

Дійсно, європейська практика – це розділення ціни газу і транспортування. І ніхто не заперечує проти цієї практики. Але є декілька нюансів.

Перший – що попри обіцянки зниження ціни на газ (це не стосується постанови 2080, це наші реалії) ми маємо газ на 74 копійки дорожчий за куб, ніж у минулому році.  Тоді ціна газу  була 6,2 грн. Це мається на увазі ціна з доставкою і це був газ, за який люди платили по факту споживання. Зараз, з 1 січня – 6,94 грн. Тобто ми чули розмови про здешевшання газу, а фактично відбулося здорожчання.

Як же розділялася ціна на газ? Так і було – про це доповідав Як доповідав на засіданні сесії представник «Чернігівгазу». У минулому році люди сплачували по факту і ціна в 6 грн 20 коп. розділялася на 5,45 грн – ціну безпосередньо газу і 75 коп. – доставка.

Ніхто не проти розділення ціни, я ще раз наголошую. Але ціна 6,94 цього року вже розділяється на 5,84 – ціну куба газу (а він був 5,45, тобто здорожчав на 7%). І ми маємо здорожчання ціни транспортування, яка була 75 коп., а сьогодні складає 1,07 грн, тобто відбулося 42,7% зростання.

З яких причин такий ріст? У нас ні долар не виріс, нічого не відбулося – а майже на 40% зросла ціна доставки. А вцілому на 12% зросла ціна на газ для людей.

Ще декілька речей. Коли виносилася ця постанова, було абсолютно очевидно, що відбуваються кліматичні зміни. Про це свідчили показники лічильників по всіх областях. У нас північний регіон, але навіть тут обсяги спожитого газу в опалювальний сезон 2019-2020 року очевидно що зменшилися приблизно на 25-26% у порівнянні з попереднім роком.

Змушуючи цією постановою сплачувати кошти відповідно до обсягу попереднього року, той, хто приймав і хто освячував це рішення, свідомо розумів, що люди сплачуватимуть за більші обсяги, ніж вони теоретично можуть спожити в цьому році.

Тож умовні цифри по країні наступні. Нам доводять, що нас 37 мільйонів. Уявімо, що в помешканні живе по три чоловіки (хоча насправді в нас багато одиноких людей, але візьмемо для умовних розрахунків найбільш поблажливий варіант). Я ділю цю цифру на 3 і отримую 12,3 млн – це кількість помешкань. Кожне помешкання споживає нехай 2 тисячі кубів газу на рік. Ми отримуємо 24,7 мільярди гривень. 24,7∙1,07=26,4. Тобто 26,4 мільярди гривень буде нараховано за доставку. 25% від цієї суми – це те, що дала різниця температур і що людьми буде оплачено надлишково. Це більше ніж 6,5 мільярдів.

У людей буде абсолютно незаконно, абсолютно аморально – тому що це законодавча норма, яка свідомо зроблена такою, що вона призводить до переплат – вилучено більше 6 з половиною мільярдів гривень. Причому в найбідніших людей. Це кожен умовний побутовий споживач за рік переплатить 536 гривень за доставку газу.

Це було абсолютно свідоме рішення державної структури, і за це рішення треба нести відповідальність.

Далі: ми говоримо про те, що люди мусять платити наперед, не по лічильниках. Я звертався на сесії до представників НКРЕКП і «Чернігівгазу» з проханням навести приклад хоча б однієї країни, де би платилося наперед, не по лічильнику. Якщо ми вже говоримо, що то європейські закони.

А "родзинка" цього обману – це 1/12. Було ж доручення зменшити платіжки? То його «виконали», просто розбивши збільшені суми на весь рік.

Окремо я наводив приклади непобутових споживачів, де сезонне споживання газу. Це, зокрема, аграрна і переробна галузі. Абсолютно ненормально і аморально вимагати наперед, на 9 місяців раніше, кошти за транспортування газу. А це вже інший порядок цифр, це вже десятки мільярдів, які будуть узяті наперед. Абсолютно без урахування того, що невідомо, які будуть врожаї, погодні умови, сировина.

Я ще раз наголошую на тому, що все це - свідоме обдурювання, у якому увага пересічних людей відволікається на те, дві в них платіжки чи одна. А насправді мова йде про набагато серйозніші і небезпечніші загрози, - наголосив Владислав Атрошенко. 

Прес-служба Чернігівської міської ради

відео телеканалу "Дитинець"

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!