17 січня 2020 р.

Оновлено склад комісії з питань присвоєння почесного звання «Почесний громадянин міста Чернігова»

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 16 січня своїм рішенням затвердив оновлений склад комісію з питань присвоєння звання "Почесний громадянин міста Чернігова".

Нагадуємо, що звання «Почесний громадянин міста Чернігова» є найвищою відзнакою територіальної громади нашого міста. Воно присвоюється тим, хто своєю професійною та громадською діяльністю зробив вагомий внесок у розвиток Чернігова, що сприяло піднесенню його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівнях.

Підповідно до Положення про звання «Почесний громадянин міста Чернігова» (зі змінами), підставами для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» є:

• видатні заслуги в галузі науки, техніки, культури, мистецтва, фізичної культури та спорту, виховання та освіти, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки, зміцнення миру та міжнародного співробітництва, містобудування та архітектури, охорони правопорядку та громадської безпеки, укріплення демократії та захисту прав людини і громадянина та в інших галузях;
  • особиста мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов’язку на благо міста Чернігова та України;
  • творча діяльність, що сприяє розвитку міста Чернігова, просуванню його позитивного іміджу в Україні та за кордоном;
  • вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста спрямований на відновлення та/або розвиток виробництва, в разі якщо сума інвестицій перевищує  5 000 000 €;
  • здійснення меценатської діяльності в м. Чернігові спрямованої на розвиток освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони культурної спадщини, науки і наукових досліджень, розвитку інфраструктури міста без мети отримання прибутку або іншої вигоди, якщо розмір особистої майнової допомоги перевищує  2 000 000 €.

Званням можуть бути відзначені громадяни України та іноземці з метою морального стимулювання їх діяльності і засвідчення видатних особистих досягнень

Право висування кандидатур претендентів на звання «Почесний громадянин міста Чернігова» належить:

• Чернігівському міському голові;
  • депутатським фракціям та групам Чернігівської міської ради;
  • трудовим колективам підприємств, установ, організацій міста Чернігова, їх профспілковим комітетам, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів);
  • юридичним особам, що знаходяться за межами України.

Для розгляду питань про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» до відділу кадрової роботи Чернігівської міської ради протягом I півріччя поточного року подаються такі документи:

• подання Чернігівській міській раді;
  • інформаційна довідка із зазначенням заслуг, біографії та короткої характеристики претендента на звання;
  • протокол зборів (якщо пропозиція надходить від організації та/або трудового колективу).