2 січня 2020 р.

Відсьогодні у Чернігові почали діяти нові Правила благоустрою

З сьогоднішнього дня – 2 січня 2020 року - в Чернігові вступили в дію оновлені Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова. Вони ухвалені рішенням сесії Чернігівської міської ради 24 грудня 2019 року, рішення має номер 49/VII-2.

Відповідно до цього рішення, Правила набирають чинності з дня оприлюднення. Зараз вони опубліковані як на офіційному вебпорталі Чернігівської міської ради в розділі «Публічна інформація» - «Рішення міської ради», так і в друкованому ЗМІ (газета «Весть» від 2 січня 2020 року, №1).

У нових Правилах благоустрою приведені у відповідність до норм чинного законодавства України положення щодо:

• порядку здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою;
  • вимог до впорядкування територій підприємств, установ, організацій та визначення меж утримання прилеглих до них територій;
  • утримання зелених насаджень;
  • правил використання об’єктів благоустрою власниками (належними користувачами) транспортних засобів;
  • додержання тиші в громадських місцях;
  • інших вимог щодо благоустрою міста.

Також, у зв’язку з необхідністю врегулювання питань, що виникають на місцевому рівні, Правила доповнені розділами:

• порядок розміщення малих архітектурних форм, тимчасових споруд;
  • правила розміщення зовнішньої реклами, вивісок та інформаційних табличок;
  • порядок здійснення контролю та притягнення до відповідальності за порушення у сфері благоустрою.

Відповідно до рішення міської ради, контроль за дотриманням та виконанням Правил здійснюватиме Комунальне підприємство «Муніципальна варта».