20 грудня 2019 р.

Тариф на знешкодження побутових відходів у Чернігові приведуть до економічно обґрунтованого

З 1 лютого у Чернігові зміниться тариф на захоронення твердих побутових відходів (ТПВ). Таке рішення затвердив 20 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Попередній тариф приймався в 2016 році. З того часу, відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, підвищилися вимоги законодавства до функціонування полігонів та критерії оцінки безпечного захоронення відходів. Внаслідок цього підприємство-ліцензіат зобов'язане вживати додаткові заходи по утриманню місця остаточного видалення відходів, що потребує відповідних витрат.

Окрім того, з 2016 року змінилися й інші показники, закладені у структуру діючих тарифів (деякі – в рази):

• мінімальна заробітна плата збільшилася з 1450 грн. до 4173 грн (в 2020 році – до 4723 грн), у 3,3 рази;
  • розмір загальновиробничих витрат збільшився на 75%;
  • зросла вартість палива з 17,36 грн. до 28,21 грн. – на 62%;
  • збільшився розмір екологічного податку на 25%.

Також у рази збільшилися ціни на автозапчастини, матеріали, комплектуючі та послуги, що потребує додаткових фінансових ресурсів для їх придбання.

Тариф на послугу з захоронення ТПВ у Чернігові збільшується в однаковій пропорції для всіх категорій споживачів. Розрахункова вартість захоронення 1м3 побутових відходів для населення стає 45,9 грн, для бюджетних закладів – 51,42 грн і для решти споживачів – 64,26 грн.

Сума у платіжках: разом, за вивезення і захоронення ТПВ, з 1 мешканця багатоповерхівки на місяць з 1 лютого треба буде сплачувати 23 грн 7 коп. Зараз у квитанціях – 18 грн 4 коп.

Наразі тариф на захоронення ТПВ збільшують практично всі українські міста.