Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
20 листопада 2019 р.

Бюджет-2020: попри обмеженість коштів, Чернігів придбає 6 тролейбусів


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

У Чернігові у 2020 році на підтримку транспортної галузі міста загалом буде спрямовано 122,4 млн грн. Це на 17,778 млн грн (17%) більше, ніж у 2019 році. Про перспективи розвитку цієї галузі говорили на щотижневій розширеній нараді у Чернігівській міській раді 19 листопада.

За словами начальниці фінансового управління міської ради Олени Лисенко, яка доповіла про показники проекту міського бюджету на 2020 рік, на компенсацію пільгових перевезень окремих категорій громадян у наступному році містом передбачено направити 82,625 млн грн. Зокрема, на міський електротранспорт – 74 млн грн.

Окрім того, наступного року у Чернігові продовжить діяти міська Програма розвитку електротранспорту. Загальна сума, яку буде спрямовано на капітальний ремонт кабельних ліній, оновлення тролейбусної контактної мережі та рухомого складу тролейбусів, складатиме 39,7 млн грн. Це майже на 8,7 млн грн (майже 28%) більше, ніж минулого року. Це вимушена міра, оскільки стан тролейбусного господарства міста на багатьох ділянках критичний. Зокрема, місто планує продовжити оновлення рухомого складу ЧТУ, передбачивши в наступному році закупівлю шести тролейбусів. На них у проєкті міського бюджету закладено 30 млн грн.

На думку Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, на якій він неодноразово наголошував протягом усього періоду свого перебування на цій посаді, стратегічно правильним є більш затратний шлях розвитку  міського транспорту, який полягає в тому, щоби весь основний громадський транспорт надавало місто. 75% рухомого складу повинні бути комунальними, а 25% - приватних перевізників. Для цього Чернігову потрібно було би закупити близько 55 тролейбусів та 150 автобусів. На це з міського бюджету знадобилося би близько 522 млн грн. Проте, наразі місто таких фінансових можливостей не має. Владислав Атрошенко зазначив, що місто готове частково вирішити питання оновлення рухомого складу електротранспорту за рахунок кредитних коштів, але це серйозні ризики, до яких у нинішніх умовах потрібно підходити ще більш зважено ніж раніше.

Іншим проблемним питанням може бути монетизація пільгових перевезень. У разі її впровадження з міського бюджету доведеться додатково витратити близько 100 млн грн.

Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!