Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
8 жовтня 2019 р.

Увімкнення опалення в Чернігові: ситуація на сьогодні і найближчі дні


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

На ранок вівторка з 53 дитячих садочків Чернігова тепло вже подається у більшість. Разом з тим, на жаль, у 14 садочках увімкнення тепла на сьогоднішній ранок не відбулося з технічних причин, повідомляє ОТКЕ (газопостачання на об'єкти підприємства було припинено, оскільки НАК "Нафтогаз України" не підтвердив номінації використання газу дл ОТКЕ. А підключити ці садочки, використовуючи теплоносій іншої генерації, технічно неможливо).

Це ДНЗ №46, 62, 16, 59, 53, 38, 19, 37, 58, 75, 22, 30, 76, 15.

Також тепло не вмикалося в новому дитсадку на Масанах, але з іншої причини. Завдяки сучасному утепленню будівлі температурний режим у ній +20. Окрім того, там є теплонасос, який має автономно справлятися з опаленням будівлі при температурі до -6/-10. Тепловий насос випробовувався, він працює.

Є окремі садочки, які стоять на мережах з високим тиском. Це №15 і 76. Запуск тепла окремо туди вимагає додаткової складної роботи. Але сьогодні його спробують запустити.

Така інформація прозвучала щойно на розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

- Ми опалювальний сезон зараз розпочали тимчасово. З 15 годин понеділка по 15 годину четверга. За прогнозами, на п’ятницю і вихідні очікується значне підвищення температури. По попередніх прогнозах, ми бачимо необхідність знову вмикати опалення, в садочках і школах, з четверга-п’ятниці наступного тижня, - повідомив на нараді чернігівський міський голова.

По житловому фонду прийматимуть рішення окремо, орієнтуючись на погодні умови і прогнози з усіх джерел. На інші міста орієнтуватися будуть менше, тому що Чернігів – на півночі України, в інших містах ситуація може бути інша, додав він.

Включення чернігівського теплогенеруючого підприємства АТ "ОТКЕ" до реєстру споживачів оператора газотранспортної системи на сьогодні - в процесі вирішення. Це питання знаходиться на розгляді в НАК разом з питаннями інших комунальних і приватних генеруючих компаній, які йдуть по процедурі реструктуризації заборгованості. Технічно працівники НАК обіцяли його розглянути публічно комісійно на цьому тижні, проінформував міський голова.

Принагідно Владислав Атрошенко на нараді прокоментував ситуацію, яка склалася щодо постачання газу для чернігівського «ОТКЕ». Він наголосив на тому, що це важливі речі, які, на його думку, мають звучати публічно.

- На жаль, на сьогодні урядом не аналізуються причини тієї ситуації, у якій знаходяться генеруючі суб’єкти всієї України. Історично генеруючій галузі ніколи не затверджували тарифи з рентабельністю 10%, щоб можна було би чесно заробляти свій дохід. Практично завжди закладалися тарифи з нульовою рентабельністю й при умові сплати 100%. Такої повноти сплати ніколи не було. Тож постійно існував так званий «касовий розрив» і накопичувалися борги перед НАКом, - сказав він. – Але важливим нюансом є те, що власником НАК Нафтогаз є держава в особі Кабінету Міністрів. І якщо держава дозволяє цьому суб’єкту вимагати в господарюючих суб’єктів чітко плату за газ, вона повинна була би вибудувати і вертикаль з однаковими правилами гри. З можливістю так само вимагати кошти зі споживачів і з забезпеченням того, щоб ці споживачі були спроможні заплатити. Але натомість зараз усю цю проблематику намагаються "скинути" на місця. Хоч так і не повинно бути в державі. Адже, оскільки це було допущено державою, то держава повинна і врегулювати це, - наголосив мер міста.

На думку Владислава Атрошенка, тим чи іншим шляхом місто все-таки отримає номінацію по газу, опалення буде увімкнене і опалювальний сезон проведений. Але тенденції того, як містам в Україні доводиться підтримувати баланс теплогенеруючих компаній, є загрозливими. І для фінансової децентралізації, і взагалі для майбутнього міст.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!