4 жовтня 2019 р.

Педагогічний колектив НРЦ №2 вітали з Днем працівників освіти

Квіти, подарунки та теплі слова привітання й вдячності педагогам звучали сьогодні, напередодні Дня працівників освіти, в усіх освітніх закладах Чернігова.

Святкові урочистості проходили і у Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі № 2. Привітати весь педагогічний колектив прийшли депутати міської ради, керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міськради.

Від імені Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка вітали вчителів заступники міського голови Сергій Фесенко та Андрій Черненко, а також новообрана секретар міської ради Наталія Хольченкова.

- Хочу побажати кожному  терпіння, здоров’я, адже кожен із вас робить велику справу. Хвала вам і честь. Дякуємо вам за невтомну працю, за великий талант сіяти мудрість і знання, - сказав заступник міського голови – керуючий справами виконкому Сергій Фесенко.

Він також вручив освітянам Листи-подяки від Чернігівського міського голови.

Керівниця навчально-реабілітаційного центру № 2 Регіна Гусак повідомила, що у закладі загалом працює 82 працівника, включаючи технічний персонал. Серед них є педагоги особливих спеціальностей: інструктор з лікувальної фізкультури, корекційний педагог, вчителі дефектологи та логопеди, практичні психологи.

Усі гості, які прийшли на свято, подякували кожному педагогу, а також технічному персоналу та волонтерам за те, що їх вихованці мають можливість навчатися у комфортних умовах та більше контактувати з суспільством.

- Ви всі - наші зорі. Я пам’ятаю кожного свого вчителя, який дійсно зробив певний вклад у мій розвиток. Впевнений, що вчителі, які знаходяться тут – це зорі світового рівня, адже вони вкладають частинку себе у виховання особливих діток, - зазначив заступник міського голови Андрій Черненко.

- Ваш колектив, напевне, один із найкращих у місті Чернігові. Ви всі такі сучасні, креативні та дуже активні, тому що берете участь у всіх міських заходах та проектах. Професія вчителя – дуже відповідальна та найпочесніша професія. Тож бажаю вам успіхів та вдячних учнів, - підкреслив депутат міської ради, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Андрій Дериземля.

Для усіх присутніх вихованці навчально-реабілітаційного центру №2 поруч з професійними виконавцями продемонстрували свої творчі виступи.

Довідково.

У Чернігові щороку збільшується мережа інклюзивних груп та класів у закладах освіти. У 2019-2020 навчальному році у 11 закладах загальної середньої освіти (№5, 6, 10, 13, 14, 18, 24, 27, 30, 33, 35) розпочали роботу 59 класів з інклюзивною формою навчання, у яких здобувають освіту 100 дітей з особливими освітніми потребами. У 20 закладах дошкільної освіти (№2, 3, 21, 32, 36, 37, 38, 39, 46, 52, 53, 58, 60, 62, 65, 69, 71, 72, 73, 75) функціонує 26 груп з інклюзивною формою навчання, у яких здобувають освіту 43 дітей.

Крім того, у місті працюють Навчально-реабілітаційні центри №1 та №2. Тут здобувають освіту 64 дітей та 180 дітей відповідно. Працює також комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр №1», яка забезпечує проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та підтримки особливих дітей з урахуванням їхніх індивідуальних потреб. На базі Центру спеціалісти мають змогу здійснювати корекційний супровід 35-40 дітей з особливими освітніми потребами щоденно.

У цих закладах дітей з особливими освітніми потребами усіляко соціалізують. До прикладу, до учнів НРЦ-2 запрошують різних гостей, а випускників намагаються працевлаштувати (КП «Зеленбуд», КП «Деснянське», КП «ЧТУ», різні приватні установи). Також тут працюють різні гуртки за інтересами, які допомагають учням розширити світ і знайти своє місце в майбутньому житті.

Місто активно допомагає в навчанні та реабілітації дітей. Минулого року в НРЦ-2 замінили двері та капітально відремонтували санвузли, щоб вони були пристосовані для дітей в інвалідних візках. Навколо центру відремонтували асфальтне покриття. Також в рамках проекту, який переміг у Бюджеті участі-2017, облаштовано інклюзивний гральний майданчик.