Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
15 серпня 2019 р.

У школі та дитсадку, які місто готується повністю перебудувати, відбулися батьківські збори

Збори у школі №23 - фото Олександра Тимошенка з мережі Facebook.

Збори у школі №23 - фото Олександра Тимошенка з мережі Facebook.Збори у школі №23 - фото Олександра Тимошенка з мережі Facebook.

13 та 14 серпня у чернігівських дитячому садочку №5 і школі №23 відбулися батьківські збори, на яких обговорювалося питання про тимчасове переведення дітей до інших закладів у зв’язку з непридатністю приміщень.

Як вже повідомлялося, ці школу і дитсадок місто готується повністю перебудувати, тобто знести і побудувати «з нуля». Стан їх будівель такий, що це доцільніше за ремонт. Про прийняття міською владою рішення щодо такого будівництва чернігівський міський голова публічно повідомив на  розширеній нараді у Чернігівській міській раді 13 серпня.

- Загалом у Чернігові 96 закладів освіти та 2 спеціальних заклади. Більшість приміщень - зношені, тому нам необхідно хоча би по два заклади на рік вводити в експлуатацію. Стан цих приміщень непридатний для експлуатації ні по пожежній безпеці, ні по будь-яких нормах санстанції. Отже, нам потрібно починати свідомо потроху щось будувати, - сказав він.

Міський голова наголосив на тому, що питання про будівництво школи в мікрорайоні «Бобровиця» на місці школи №23 мало аргументи як «за» так і «проти», але у підсумку прийняте рішення цю школу все-таки будувати. Вирішальною стала обставина, що це єдина школа великого мікрорайону, в якому проживає значна кількість дітей і молодих родин.

Проектні роботи по цій школі вже ведуться, зараз проект на стадії узгодження з відповідними контролюючими службами. На думку міського голови, орієнтовний реалістичний термін будівництва нової школи, враховуючи бюджет поточного року і часті зміни нормативів і законодавства – 4 роки.

Питання щодо стану і перспектив школи №23 обговорювалося вже давно. Зведення нової школи не один рік вимагали як батьки учнів цієї школи, так і депутати, обрані в цьому виборчому окрузі. Рік тому у школі відбулися громадські слухання про необхідність будівництва нової школи, учасники яких проголосували одностайно за цю необхідність.

Школа №23 (мікрорайон «Бобровиця») – одна з найстаріших у Чернігові – проводить навчання дітей у кількох старих одноповерхових будинках. Основний корпус 1921 року, з дерев’яними несучими стінами. Усі будівлі фізично дуже зношені, кваліфікуються як ветхі. Усі вони, крім майстерень, мають руйнування і просідання.

Дитячий садок №5 (мікрорайон «Шерстянка») – одноповерхова цегляна будівля без належного фундаменту. За документами, її реконструювали 73 роки тому, одразу після війни. Зараз по всій будівлі тріщини, руйнування розчинів цегляної кладки і самої кладки, осідання, корозія. У березні цього року, під час поривів вітру, провалився у приміщення димар. У зв’язку з цими обставинами було прийняте рішення про проведення технічної експертизи будівлі.

Відповідно до висновків державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» від 2019 року, технічний стан як будівель школи, так і садочка, в цілому класифікується як непридатний для нормальної експлуатації.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!