Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
31 липня 2019 р.

Владислав Атрошенко проінспектував реконструкцію історичного Валу

+13
+10

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15
Фото № 16

Сьогодні, 31 липня, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко проінспектував ремонтні роботи, що проводяться в історичній частині міста – на Валу.

Наразі тут на окремих ділянках демонтують старе дорожнє покриття, бетонують пішохідні доріжки, на зелених зонах укладають верхній шар родючого ґрунту, а на деяких ділянках уже уклали тротуарну плитку та бордюри. Паралельно проводяться роботи по проведенню електромереж. Також працюють археологи. Крім того, вирішується питання щодо оформлення вхідної частини Валу та кількості лавочок.

Виконроб ТОВ «УТБ-Інжиніринг» Євген Чернушко розповів про технологію укладання доріжок. Зокрема, він зазначив, що спочатку йде шар піску, товщиною 10 см, потім шари щебню (20 см) та бетону (10 см). А далі вже гравій, на який укладається тротуарна плитка.

Міський голова, оглянувши цей об’єкт, зазначив, що все, що зараз робиться – це для людей, для міста. Усі деталі кожного проекту ретельно обговорюються. А темп виконання запланованих на цей рік робіт максимально пришвидшується, щоб завершити їх до початку осені. На думку Владислава Атрошенка, вони відповідають фінансовим можливостям, усвідомленню масштабів і проектним можливостям.

- Такий темп робіт є розумним. Зазвичай у процесі виникають дискусії по окремим деталям. Важливо, щоб у загальному проекті був урахований туристичний аспект. Туристи повинні мати можливість під’їхати та вийти з автобуса, помити руки, ознайомитися не тільки з історичними місцями, але й дізнатися про те, де можна поїсти, де переночувати, де розташовані магазини. Ця інформація потрібна навіть історичному туристу, оскільки він 80% витрачає на ознайомлення з історичними, архітектурними позиціями. А решту часу витрачає на відпочинок та інші свої потреби, - сказав Владислав Атрошенко.

Він також додав, що усі роботи технологічно не можливо зробити за один рік. Там, де є порушення дорожнього покриття зі значним заглибленням та проведенням комунікацій – це дворічні роботи, тому що там можлива усадка. До прикладу, якщо б роботи проводилися відразу по всій території Валу, то, можливо, були б допущені якісь помилки. Тому крок за кроком цей проект удосконалюється.

- На окремих фрагментах ми бачимо ті речі, які потрібно допрацювати. Усі нюанси видно тільки наживо. До прикладу, проектанти розмістили лавочки спиною до святих місць, до соборів. А це так не робиться. Так сталося, бо проектант керувався симетрією і розмістив так, як він бачив. На місцевості все виглядає по-іншому, - вважає міський голова.

Владислав Атрошенко додав, що потрібно враховувати й різницю рівня поверхні місцевості. Він також прокоментував оформлення входу на територію історичного Дитинця. За його словами, усі деталі дуже ретельно продумуються. Зокрема, важливо врахувати, щоб макет стародавнього Дитинця не «загубився» на усьому просторі.

- На макеті зображене наше старовинне місто. Якщо робити якісь скульптури, то повинна бути відповідність задачі, стилістики і загального сприйняття цього проекту, - підкреслив міський голова.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!