Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
30 травня 2019 р.

Новий дитсадок на Масанах у Чернігові: яким він буде і як записатися?

+7
+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10

Новий дитячий садок на 280 місць у мікрорайоні новобудов «Масани» активно готується до початку прийому дітей. Його відкриття заплановане на 1 вересня. Нагадаємо, що цей об’єкт є найбільшим із того, що ремонтується або будується сьогодні в Чернігові коштом міського бюджету. Перед цим нові дитячі садки в місті не будувалися більше 20 років.

Новий дитсадок будується із застосуванням енергоощадних технологій, за сучасними нормами і підходами.

Зокрема, ми вже розповідали раніше про таку інновацію як тепловий насос, який у бюджетний закладах Чернігова використовується вперше і має забезпечити автономність теплопостачання. Окрім того, застосовані конструкції, які забезпечують найбільше теплозбереження (наприклад, вікна з найбільшим коефіцієнтом енергоефективності). Радіатори в усіх приміщеннях – з регулюванням теплового режиму. У всіх ігрових кімнатах по першому поверху – підлоги з підігрівом.

Про ці та інші цікаві новації нам безпосередньо на об’єкті розповів, показавши їх, заступник керівника міського УКБ Олександр Макаров.

Хочу звернути увагу на шафки для дитячого одягу в роздягальнях. Вони всі з підігрівом: по низу проходить труба опалення, а зверху є отвори і плюс над шафками у стелі – виходи витяжної вентиляції будинку. Тобто діти взимку одягатимуть не захололі, а теплі речі, а після прогулянки вони ще й підсушаться.

Взагалі, ми все, що стосується обладнання, меблів, оформлення - обирали спільно з управлінням освіти, прислухаючись до думки педагогів. Зокрема, вони відбирали ескізні малюнки, який художник-декоратор розробив для оформлення груп. Тепер у кожній групі на стіні – свій розпис з урахуванням віку дітей, колір стін – скрізь з урахуванням рівня освітлення сонцем. І так у всьому.

Наприклад – в усіх ігрових кімнатах встановлені бактерицидні лампи. Як ви бачите, вони вже змонтовані. У приміщенні вже повністю готовий 2 поверх, зараз монтуються меблі, завозиться обладнання для дитячих майданчиків, - розповів Олександр Макаров.

Зараз основні роботи ведуться не в середині будівлі, а зовні. Конкретизує Федір Корявець, прораб будівництва:

Залишилося укласти тротуарну плитку по вже готовій основі доріг і доріжок, зробити м’яке покриття дитячих майданчиків і встановити на нього ігрове обладнання. Вже робиться траншея під освітлення навколо території садка. Триває завезення грунту і озеленення території. Усі зарості навколо будуть розчищатися. Дерева висадять восени, а все інше – зараз. Також будемо приступати до кільцевої дороги навколо садочка. Сьогодні на майданчику 68 робітників і 8 інженерно-технічних спеціалістів.

Чимало чернігівців вже зверталися до різних управлінь міської ради з питаннями про те, як записати дитину до нового садочка. Відповіді на них дала заступниця начальника міського управління освіти Олена Горна:

- Ми дуже сподіваємося, що 1 вересня вихованці зможуть вже прийти до цього закладу. На сьогодні реєстрації в цей садочок ще немає, тому що нема його як юридичної особи. Питання про це буде винесене на найближчу сесію міської ради.  Далі ми зобов’язані пройти всі обов’язкові процедури щодо реєстрації та отримання ліцензії. І тільки після цього зможемо набирати дітей.

Але в нашому місті застосовується електронна реєстрація до дитячих садків. І на сьогоднішній день усім батькам, які звертаються до управління освіти щодо нового садочка, ми рекомендуємо зареєструватися в дошкільні заклади, які знаходяться поблизу: №58 і №75.  А потім, коли відкриється реєстрація саме до цього садочку – вони за бажанням перейдуть у чергу сюди.

Вона також пояснила, що у Чернігові нема такого принципу, що в садок дітей приймають тільки за місцем проживання. Батьки можуть обирати той дошкільний заклад, куди їм доставляти дитину зручніше. Тому і в новий дитсадок прийматимуть, якщо будуть такі бажаючі, малечу з усього міста.

Садочок розрахований на 280 дітей, це 14 груп. Можливо, будуть інклюзивні групи, спеціальні групи – якщо виникне така необхідність.

- Цей дитячий садочок буде сучасним дошкільним закладом. Управління освіти міста долучилося до його комплектування обладнанням і дидактичними матеріалами.  І ми дуже відповідально поставилися до того, щоб відібрати найкраще. Все обладнання сертифіковане, безпечне і повністю задовольнить потреби дитини. Окрім того, цей дошкільний заклад також може приймати дітей з особливими потребами. Тут будуть створені всі умови для того, щоб і вони отримували якісні освітні послуги.

Особисто мені подобається, що є музична зала, є зала для фізкультури – не в усіх дошкільних закладах міста вони є. Що є ресурсна кімната.  Що в усіх групах – окреме ігрове приміщення і окрема спальня. Мені дуже подобається дизайн, особливо малюнки на стінах груп, – додала Олена Горна.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!