Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
7 травня 2019 р.

Цьогоріч у багатоповерхівках Чернігова модернізують більше ліфтів, ніж будь-коли


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

У багатоповерхових житлових будинках Чернігова 1208 ліфтів. З них у 2016 році були капітально відремонтовані 152 ліфти, у 2017 році – 68, у минулому 2018 році – 33, плюс в одному ліфті проведена модернізація.  Такі цифри повідомив сьогодні на розширеній нараді чернігівського міського голови з керівниками всіх міських служб начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.

Термін дозволеної експлуатації ліфта після капремонту – 4 роки, після модернізації – 18 років. Тому цього року аж для 12 ліфтів запланована модернізація. Це складніше і дорожче: модернізація тільки по таких двох позиціях, як станція керування і лебідка, коштує близько 500 тисяч гривень. Але, якщо враховувати наступний термін експлуатації та співвідношення ціна/якість, то модернізація вигіднішеа  за капремонт.

Принагідно чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на тому, що ліфти – це приватна власність співвласників будинку. Місто взяло на себе тягар забезпечення ремонту цього приватного майна тільки тому, що несправний ліфт – джерело небезпеки для життя людей.

На сьогодні в Чернігові капітальний ремонт і модернізація ліфтів до плати за квартиру не входять, вони виконуються за рахунок міського бюджету. До тарифу на управління та обслуговування будинку входить тільки поточний їх ремонт.

-  Потрібно, щоб люди розуміли, що це все їхня власність: починаючи від дверей у під’їзд і закінчуючи покрівлею та мережами всередині будинку. І ліфт теж. Тобто ми ремонтуємо фактично їх приватну власність, - зауважив міський голова.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!