Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
27 лютого 2018 р.

Виконання міського бюджету за 2017 рік


Фото № 1
На черговій сесії Чернігівської міської ради 28 лютого розглядається питання про виконання міського бюджету за 2017 рік. 

Отже:

Наповнення місцевого бюджету безпосередньо залежить від показників соціально-економічного розвитку міста - тобто від рівня тих доходів, з яких сплачуються податки:


За 2017 рік загальний обсяг доходів міського бюджету досяг рівня 3,2 млрд грн. У порівнянні з позаминулим роком обсяги надходжень зросли на 39%:

  



Але, якщо Чернігів порівняти за власними доходами загального фонду з іншими містами України, то ситуація не настільки оптимістична. Серед міст, співставних із Черніговом за кількістю населення і промисловим розвитком, показник нашого міста вищий тільки за показник Чернівців. Інші - хоч і в незначній мірі - але мають вищий дохід бюджету в розрахунку на 1 жителя: 

 


Рівень видатків з міського бюджету в 2017 році теж зріс - він сягнув 3 283 млн грн.

Не в останню чергу це пов'язано з тим, що з кожним роком місто отримує додаткове навантаження на місцевий бюджет у вигляді переданих державою зобов'язань фінансувати ту чи іншу сферу:


            


При попередніх розглядах цього звіту на засіданні виконкому міської ради та розширеній нараді з керівниками міських служб Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко прокоментував сьогоднішню ситуацію з наповненням і використанням бюджету Чернігова:

- На жаль, якщо розділити суму надходжень на кількість мешканців - в нас буде один з найгірших показників по Україні. Це говорить про те, що нам треба усвідомити і робити три речі: 
По-перше, все-таки більш свідомо підходити до позиції "Купуй своє" і максимально збільшувати товарообіг. Я хочу звернутися до всіх присутніх, щоб ми про це не забували в побуті.
По-друге - треба всім платити податки. Нам усім треба знаходити сили і час для того, щоби скрізь про це говорити, роз'яснювати, куди йдуть ці кошти і що буде для всього міста, якщо податків не платити.
І, по-третє, має бути економія видатків. У деяких випадках цифри видатків не сприймаються - і мною, і депутатами, і багатьма чернігівцями. Є багато дискусійних речей, про які треба вести розмову. Якщо ми не будемо з розумінням підходити до позиції економії коштів - то, враховуючи що в нас одні з найменших надходжень на душу населення - в нас не буде можливості розвитку міста. А якщо не буде конкурентності Чернігова по відношенню до інших міст - ми боротьбу за виживання програємо. 
Шлях до конкурентоспроможності - збільшення видатків бюджету розвитку на душу населення. Кожному керівникові потрібно розуміти, що потрібен адекватний баланс між потребами його галузі і всіма іншими потребами міста. І баланс повинен бути такий, щоби місто розвивалося вцілому. У нас зараз 1 640 млн грн видатків на рік за всіма міськими програмами при 1 527 млн грн власних надходжень. Ми навіть не в балансі з власними надходженнями. Без субвенцій державни ми навіть не можемо кінці з кінцями звести. Тому - потрібні економія і баланс.





Прес-служба Чернігівської міської ради за інф. фінансового управління 
Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!