Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
6 листопада 2017 р.

Про обслуговування житлових будинків Чернігова з перших вуст


Фото № 1

У сфері житлово-комунального господарства міста сьогодні працюють 4 комунальні ЖЕКи: КП «Новозаводське», КП «Деснянське», КП «ЖЕК-10», КП «ЖЕК-13» та ряд приватних управляючих компаній, найбільша з яких - компанія ТОВ «Майас Сілтумс». 

Крім того, у Чернігові на сьогодні створено 85 ОСББ, де повноправними власниками своїх будинків є самі мешканці, що дозволяє їм самостійно управляти своїми будинками та більш  раціонально їх утримувати.

Керівники житлово-комунальної сфери міста розповіли про зміни у цій галузі міста та першочергові завдання, які сьогодні необхідно вирішувати, у програмі «МедіаКратія» телеканалу «Новий Чернігів» минулого тижня.

Участь у програмі взяли начальник КП «ЖЕК-10» Руслан Волок, начальник КП «ЖЕК-13» Володимир Прищеп, начальник КП «Новозаводське» Віталій Морський, начальник КП «Деснянське» Віктор Пригара та директор ТОВ «Майас Сілтумс» Сергій Мінін.

На їх переконання, монополії у секторі надання житлово-комунальних послуг у Чернігові сьогодні немає. Більше того, всі учасники цього процесу є партнерами, хоча між ними й існує здорова конкуренція, втім, вона лише сприяє поліпшенню загального стану справ у цій галузі міста.   

Проте, проблеми житлово-комунального господарства міста неможливо вирішити за короткий проміжок часу, на це потрібні  роки, переконані учасники розмови. Так, знос житлового фонду на сьогодні складає 60-70%, зокрема, у Новозаводському районі - 30% будинків дореволюційного періоду. Є також будинки, яким понад 150 років.

Багато зусиль потребує й приведення до ладу ліфтового господарства міста. Наприклад, у підпорядкуванні 10-го ЖЕКу налічується загалом 208 ліфтів, з них: 199 ліфтів відпрацювали 25-річний термін.

Йшла мова також про зелені насадження навколо житлових будинків, про знищення аварійних дерев. Зазначено, що на це не передбачені кошти у тарифах на обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій. На знос аварійних дерев виділяються кошти з міського бюджету.

Відзначено, що прибудинкові території поступово становляться більш комфортними та привабливими. Зокрема, у місті проведений капітальний ремонт проїздів загальною площею 25,1 тис. м2 та тротуарів площею 3,7 тис. м2 у житлових забудовах. Наприклад, по вулицях Козацька, Рокоссовського, Льотна, Ю. Мезенцева, І. Мазепи, П’ятницька, просп. Миру замінене  асфальтове покриття, встановлені бордюри, нові дитячі майданчики. Разом з тим, покращується й ставлення мешканців цих житлових будинків до своїх прибудинкових територій.

Але, якщо б комунальні підприємства вчасно отримували кошти за сплату наданих комунальних послуг від населення та кошти за надання субсидій, це дало б можливість збільшити обсяги необхідних робіт та прискорити виконання запланованих на декілька років завдань у житловому господарстві міста. Такої думки дійшли учасники програми «МедіаКратія».

Більше подробиць про роботу підприємств ЖКГ Чернігова у відеозаписі телепрограми:

  


 Прес-служба Чернігівської міської ради 



 

 

 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!