За умовами нових контрактів перевізники Чернігова взяли на себе зобов’язання протягом 5-ти років замінити весь транспорт на новий. Зокрема, у цьому році заплановано оновити приблизно 20 % всього рухомого складу громадського транспорту. Про це розповів заступник міського голови Олександр Ломако у програмі «На часі» телеканалу ТРА «Новий Чернігів».
"Головне питання транспортної мережі – це не ситуативні покращення, як, наприклад, новий формат одягу водіїв або заборона паління за кермом та ін. Головне – це оновлення транспортних засобів", - сказав Олександр Ломако.
Але для того, щоб їх придбати, необхідні значні кошти. З огляду на це, перевізники мають оновлювати свої транспортні засоби поступово, впродовж 5-ти років. Крім того, заступник міського голови повідомив, що найближчим часом міська влада оголосить конкурс для визначення компанії, яка забезпечить місто системою JPS- моніторингу. Перевізники у договорах взяли на себе зобов’язання встановити трекери у своїх машинах громадського транспорту за власний рахунок, а місто потім їх приєднає до однієї системи.
Вся система JPS- моніторингу працюватиме он-лайн і кожен мешканець міста на офіційному сайті міської ради зможе побачити пересування транспорту по маршруту та його перебування у тому чи іншому місці або зупинці. На ці заходи потрібен певний час, можливо півроку, але, на думку міської влади, це системно вирішить питання з графіком руху громадського транспорту і посилить контроль за роботою перевізників.
На нових зупинках також передбачено
облаштування електронних табло, на яких буде інформація цієї системи про час прибуття автобусу на цю
зупинку.
Коментуючи роботу нової транспортної мережі містаОлександр Ломако сказав, що перший місяць дуже складний і доводиться оперативно приймати рішення. Кожного дня вивчається моніторинг руху, аналізуються звернення людей, їх скарги та пропозиції:
- Поступово стабілізується ситуація з 25-м маршрутом, де були нарікання містян на те, що у години пік кількість транспорту, обумовлена договором, а саме у 14 одиниць, не справлялась з вивезенням пасажирів. У короткий термін після перемовин з перевізником кількість транспорту була збільшена до 20 одиниць. На сьогодні перевізником закуплені ще 3 автобуси, які до кінця тижня будуть на лінії.
Крім того, заступник міського голови розповів, що Чернігів один з перших обласних центрів, де введено штрафування перевізників за порушення умов договорів. На перший раз дається попередження, а потім – штраф. У разі, якщо перевізник не справляється з виконанням умов контракту, договір з ним може бути розірваний.
Олександр Ломако не обійшов і питання щодо можливого підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. У цьому сенсі він заявив, що таке питання обговорюватиметься тільки після надання перевізниками відповідних розрахунків, у яких вони обґрунтують необхідність підвищення ціни на проїзд. Після того, як розрахунки будуть перевірені управлінням економіки міської ради та пройдуть громадські обговорення, рішення прийматиме виконком.
Втім, позиція міського голови полягає у тому, що питання про підвищення тарифів буде розглядатися тільки за умови виконання перевізниками інвестиційної частини договорів щодо закупівлі нових автобусів або будуть зроблені певні кроки в їх закупівлі впродовж І півріччя. Також, підвищення може бути поступовим й поки що мова йтиме про підвищення не більше, ніж на 50 копійок.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Фото Сергія Прими, з мережі ФБ