У Чернігові почали встановлювати відеокамери спостереження, передбачені міською програмою «Безпечне місто». Зображення з перших встановлених відеокамер було продемонстроване 5 грудня в міській раді учасникам розширеної наради міського голови з керівниками структурних підрозділів.
Цього року по місту з’явиться 30 відеокамер. Зараз встановлюються і підключаються по 4 кожного дня, - повідомив присутнім заступник міського голови Олександр Ломако.
Програма «Безпечне місто» прийнята і почала виконуватися цього року. Як і було нею передбачено, в першу чергу придбане спеціальне програмне забезпечення для розпізнавання та обробки отриманих зображень, а також обладнані серверна і моніторинговий центр. Зараз вони знаходяться і працюють на території одного з комунальних підприємств міста.
Тільки після цього розпочалося безпосереднє встановлення відеокамер. За своїми технічними характеристиками кожна з них дозволяє чітко розрізняти обличчя та автомобільні номери.
При встановленні кожна камера потребує проведення трьох окремих видів робіт: підключення електроживлення, підключення до мережі «інтернет» і, власне, підключення самої камери.
Наступного року встановлення відеокамер за цією програмою в місті продовжиться. Позаяк витрати на програмне забезпечення, серверну і моніторинговий центр – те, що вимагало найбільших коштів, - вже зроблені в цьому році, то всі фінансові ресурси в рамках цієї програми у 2017-му йтимуть саме на камери.
Чернігівський міський голова на нараді 5 грудня дав протокольне доручення встановити їх у наступному році на всій території Чернігова не менше 100. Саме стільки, на його думку, є мінімально необхідною кількістю для реального позитивного впливу на безпеку в нашому місті, враховуючи його площу.
Камер спостереження потрібно стільки, щоб система «Безпечне місто» дійсно слугувала охороні правопорядку, зменшувала вуличну злочинність, вандалізм і тому подібне, - сказав Владислав Атрошенко. - Якщо вже встановлювати в місті цю систему, то треба робити так, щоби вона була повністю функціональною і відповідала вимогам часу.
На думку міського голови, відеоспостереженням обов’язково мають бути обладнані ті ділянки, де місто вклало значні кошти в інфраструктуру. Також і вуличним освітленням, і відеоспостереженням мають обладнуватися найбільш криміногенні райони – аби з часом вони перетворилися на безпечні.
Прес-служба Чернігівської міської ради