13 жовтня на черговому засіданні виконавчий комітет Чернігівської міської ради підтримав Програму розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2016-2020 роки.
Начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Ярослав Куц зазначив, що Програма розроблена за пропозицією депутатського корпусу міської ради й симетрична Програмі сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки. ЇЇ реалізація передбачає залучення мешканців приватного сектора до покращення благоустрою та поліпшення умов їх проживання шляхом об'єднання зусиль Чернігівської міської ради та її виконавчих органів з органами самоорганізації населення (ОСН) міста.
За інформацією управління ЖКГ, у межах Чернігова розташовано 23 тисячі приватних домоволодінь, де мешкає 71,52 тисячі жителів (24% від загальної кількості мешканців міста). Загальновідомо, що ці райони не скрізь забезпечені інженерно-транспортною інфраструктурою (водопостачанням, водовідведенням, освітленням вулиць, твердим покриттям доріг та його ремонтом, наявністю тротуарів тощо).
Програмою, яка - в разі її остаточного затвердження депутатами міської ради - реалізовуватиметься в 2016-2020 роках, передбачається першочергове спорудження цих об'єктів на тих вулицях приватного сектору, жителі яких згодні співфінансувати будівництво на 20%. Тобто 80% від загальної вартості робіт буде виконуватись за кошти міського бюджету і 20% - за власні та залучені кошти мешканців приватного сектору міста Чернігова.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко підкреслив, що умови цієї Програми є вигідними і для жителів приватного сектору, і для міста. Також він запропонував, щоб загальний обсяг фінансових ресурсів для реалізації цієї програми в наступному році був у 10 млн грн. Тобто з міського бюджету буде виділено 8 млн грн, а власних та залучених коштів ОСН – 2 млн грн. Крім того, міський голова зазначив, що обсяг бюджетних коштів буде визначатися щороку, виходячи з кількості бажаючих долучитись до програми та фінансових можливостей бюджету.
У документі зазначено, що Програма не обмежує права мешканців приватного сектору на проведення поточного та капітального ремонту доріг та тротуарів, будівництво та капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення, знесення і кронування сухих та аварійних дерев, будівництво мереж водопостачання та водовідведення, водовідведення дощових і талих вод за рахунок місцевого бюджету. Але мешканці приватного сектору, які створили ОСН та прийняли рішення брати участь у співфінансуванні проекту, що реалізується відповідно до Програми, мають пріоритетне право на виконання цих робіт.
Для участі у Програмі необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію та у встановленому порядку провести її експертизу. А потім надати до УЖКГ міськради заявку на участь у Програмі за підписом керівника ОСН, проектно-кошторисну документацію, оригінали та/або належним чином завірені копії наступних документів:
- свідоцтво про державну реєстрацію ОСН або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- Положення про ОСН;
- рішення загальних зборів ОСН про участь у Програмі;
- документи, що посвідчують особу та повноваження керівника ОСН (рішення установчих зборів про утворення органів управління та обрання керівника) або іншого представника (рішення загальних зборів, довіреність на представництво інтересів).
Після розгляду пакетів документів УЖКГ буде вносити на розгляд виконавчого комітету Чернігівської міської ради проект рішення щодо включення робіт по благоустрою територій до Переліку проектів, які плануються реалізовуватись у приватному секторі відповідно до цієї Програми.
Потім відповідно до чинного законодавства буде визначено виконавця робіт і укладено з ним та ОСН тристоронній договір.
Попередня інформація на цю тему:
У Чернігові планують розпочати благоустрій районів приватного сектору на умовах співфінансування (27 липня 2016 р.)
Прес-служба Чернігівської міської ради