Сьогодні у Чернігівській обласній раді відбулось засідання за «круглим столом» з питань впровадження реформи децентралізації та формування спроможних територіальних громад.
Захід проведений у рамках візиту до Чернігівської області делегації Парламенту та Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку і самоврядування Латвійської Республіки щодо реалізації проекту «Підтримка областей України в проведенні та мотивуванні адміністративно-територіальної реформи».
Участь у нараді взяли в. о. голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, голова обласної ради Ігор Вдовенко, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, народний депутат України Олександр Кодола, керівники міських, сільських та селищних рад Чернігівської області.
Вітаючи учасників засідання, керівники міста та області підкреслили, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади ефективно працює в усіх розвинутих країнах Європи. Проте, в нашій країні, в тому числі й на Чернігівщині, просувається не досить жваво, існує ще багато проблем і труднощів на цьому шляху. Втім, вже сьогодні є певні позитивні зрушення.
Зокрема, голова обласної ради Ігор Вдовенко зазначив, що «Латвія у цьому сенсі – один з прикладів успішного реформування місцевого самоврядування і нам є чого навчатися у латвійських колег».
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на великому значенні підтримки, яку надає Латвія нашій країні і, зокрема, Чернігову, на шляху просування до європейських стандартів життя. «Для нас надзвичайно цінним є ваш досвід на шляху децентралізації, який ви успішно подолали, - сказав міський голова і принагідно подякував гостям з Латвії за допомогу місту в організації оздоровлення дітей Чернігова, батьки яких брали участь у АТО. Він підкреслив, що «місто відкрите для співпраці у різних сферах – культура, новітні технології та ін., а, особливо, в економічній сфері, яка завжди є визначальною у розвитку співробітництва міст або країн".
Учасники круглого столу зазначили, що реорганізація місцевого самоврядування на Чернігівщині набирає темпів і є певні успіхи. Так, існує вже 13 територіальних громад, і ще по 5-ти громадах прийнято рішення ЦВК щодо проведення там місцевих виборів. (Як відомо, ЦВК ухвалило рішення призначити 11 грудня 2016-го року вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і сільських, селищних, міських голів).
Говорячи про об’єднання територіальних громад, виступаючі підкреслили необхідність перебудови моделі управління в державі, створення ефективної системи територіальної організації влади відповідно до положень Європейської хартії місцевого самоврядування.
Об’єднані територіальні громади мають взяти відповідальність за життя людей у них, адже вони матимуть можливість самостійно формувати і наповнювати свої бюджети з податків, які залишаються у розпорядженні громад та отримують напряму від держави фінансову підтримку. Ці громади самі шукають найкращі рішення, як і коли будувати школи, відкривати медичні кабінети чи ремонтувати дороги, - йшлося на нараді.
Народний депутат Олександр Кодола зазначив, що подібні заходи за участю латвійської делегації пройдуть протягом тижня по різних містах країни. Завтра гості відвідають Київ, де матимуть зустрічі з представниками центральних органів влади.
Прес-служба Чернігівської міської ради