Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
22 вересня 2016 р.

Звернення міського голови з нагоди Дня міста. Про розвиток Чернігова і перспективи (Відео)


Ще зарано казати про системні зрушення.

Я спілкуюся з багатьма людьми, і мені приємно від того, що багато чернігівців помічають позитивні зміни в місті. Але це тільки початок, і якщо країна не відійде від свого шляху на децентралізацію, якщо будуть лишатися повноваження саме в місцевого самоврядування, то я сподіваюся, що ми закріпимо і збільшимо ці досягнення в наступних роках.

Найголовніше, що я хотів би зробити в місті, якщо говорити коротко – це, безумовно, зробити місто зручним, комфортним для чернігівців.

Якщо конкретизувать, то це наступні дуже прості і зрозумілі речі. Я хочу запросить до діалогу і до більш тісної співпраці і інтелігенцію, і духовенство, і представників бізнесу – для того, щоб ми спільно приймали рішення щодо тих чи інших перетворень у місті.

Я хочу запросити кращих з проектантів, які є сьогодні на території України, для того, щоб організувати в’їзд до міста. Таких «воріт», міста, з такою перлиною, як Катерининський собор, інші міста не мають. Треба розкрити це.

Далі починаємо рухатися – безумовно, це Дитинець. Це перлина – духовна, історична. Центр, із якого народжувалось наше місто. Безумовно, він потребує і реставраційних робіт, і потрібно навести лад, його облагородити і розібратися нарешті з цим «Дворянським собранієм», з представниками власника якого ми спілкуємося вже майже рік.

Ми маємо таку унікальну рекреаційну жемчужну, як річка Десна. Я маю на меті, починаючи від «Брянську» і, можливо, навіть від переправи на перехресті Кільцевої і вулиці Шевченка  і до порту, на узбережжі навести лад. Щоб це було узбережжя, на якому приємно було відпочивати чернігівцю. Частково ми ці роботи почали на «Золотому березі». Ми зробили базу. Дуже багато робіт потрібно закінчить до початку холодів і я на цьому зосереджений. А в подальшому, в зимовий період потрібно працювати з інвесторами, з маленькими підприємствами, і зобов’язати їх продовжити ті роботи, які започатковано на «Золотому березі».

Наступне – це вулиці. Починаючи від дорожнього покриття, а ще раніше – починаючи від комунікацій. І ми будемо цим займатися, де кошти будуть це дозволять. Плюс організація велодоріжок, організація тротуарів. Сьогодні ми не встигаємо це робить, але на майбутнє проекти будуть закладатися таким чином, щоб ми і вело доріжки проектували, і розширювали траси там де це можливо. До прикладу, вулиця Шевченка. Після перехрестя з вулицею Рокосовського і далі до виїзду з міста в бік Новоселівки її треба розширювати. Потрібно, щоб була 4-полосна дорога, по 2 полоси в кожну зі сторін. Однозначно, що повинно бути організоване й узбіччя. І це стосується всього міста.

Наступне – те, що стосується енергозбереження, термореновації. У першу чергу – будівель комунальної власності. Тому що ми платимо гроші за енергоносії, які з року в рік будуть дорожчі. Яка б альтернатива не була російському газу, але вартість гігакалорії тепла буде дорожче й дорожче з року в рік.

Сьогодні я мрію про те, щоб ми впровадили «електронне місто». Яке би містило в собі все, починаючи від електронного документообігу, від «розумного міста», де б єдиний комп’ютерний мозковий центр слідкував і за освітленням, і за відеоспостереженням, і за всіма тими речами, за якими може слідкувати тільки комп’ютер.

Безумовно, сьогодні хочеться впровадити, в першу чергу для соціально-незахищених верств населення, муніципальні картки на базі Ощадбанку, які ми вже розробили. І вони стартують.

Безумовно, сьогодні стан громадського транспорту потребує по-перше оновлення, по-друге – більш чіткого руху протягом всієї доби чітко по графіку. Для цього і впроваджується «розумне місто». Треба уніфікувати зупинові комплекси, на яких буде розміщено інформаційне табло, де буде вказано, що через 30 секунд буде такий-то маршрут, наступний маршрут очікується через, умовно кажучи, 1 хвилину 47 секунд.

Це все працює в інших містах, є і програмний продукт. Це все треба тільки впровадити. Тут не треба, як кажуть, вигадувати велосипед.

Сквери і парки - треба не тільки обладнати стандартно, що росла зелененька травичка, був штучний полив парків і скверів та обладнане відеоспостереження, щоб забезпечити громадський порядок іспокій.

Потрібно також щось цікаве: можна, наприклад, зробити від Катерининської церкви до Мазепи скульптури, героїв епох, які змінювались у відповідні часи.

У місті буде більше фонтанів.

Безумовно, зовнішній вигляд міста, думаю, що в першу чергу будинки вздовж узбіч, потребують термореновації та більш охайного вигляду.

Моя мрія – зробити в Міського Плацу культури дійсно осередок культури міста, де б вирувало його культурне життя, як у вулику. Щоб «і стар, і млад» танцювали, співали і, загалом, піднімали рівень культурного життя у місті.

Найголовніше моє завдання – це створення робочих місць. Сьогодні певні є результати, поки ми не дуже про них говоримо. Але проблема з проблем – «Домобудівник», який, можна сказати, майже «пішов з життя», але ми його реанімували. Вже створено до 50 робочих місць, добудовується будинок, і в 2017 році люди, які постраждали від дій попередніх власників «Домобудівника», отримають квартири.

Сьогодні створено підприємство - 120 робочих місць – швейна фабрика «Галант», вул. Толстого, 147. День-два і вона офіційно буде відкрита.

Ми започатковуємо адміністрування плати за проїзд спільно з корейською фірмою МСТ з початковим обсягом інвестицій біля 7 млн доларів і створенням робочих місць до 50. Це буде спочатку 10 корейців, а надалі вони будуть замінені на українських спеціалістів.

Сьогодні наші підприємці їздять по багатьох країнах світу, бачать як влаштовані парки, як влаштовані транспортні рішення і так далі. Я запрошую бізнес до співпраці, до того, щоб ми ділилися спостереженням і найбільш цікаві речі більш детально вивчали та намагалися впровадити у нас.

Те, що стосується обміну досвідом українських обласних центрів і взагалі українських міст, я про це звертаюся з такою думкою до своїх колег. В Україні спостерігається замкнутість, кожен сам собі щось тихенько робить, намагається бути кращим. Це все прекрасно, але потрібно розуміти нам всім – міським головам, що успішне місто може бути тільки в успішній країні. Якщо ми будемо з розумінням цієї тези, цієї аксіоми обмінюватись досвідом і все краще передавати один одному, то у нас Україна буде успішною і відтоді й міста будуть успішними. Ми спільно підтягнемо один одного. Я переконаний у тому, що перші кроки, тенденцію, або є таке слово – «тренд»,  вони продемонстрували. Я сподіваюсь на підтримку громадою мене, як міського голови, в тих напрямках , які частково сьогодні можна бачить по місту, а частково поки ще результатів цієї роботи не видно, але вона ведеться і напрацювання досить суттєві зроблені.

Найголовніша цінність міста – це люди. Це було однією з причин прийняття мною непростого рішення піти на цю роботу – міського голови – повага до чернігівців, повага до тих людей, серед яких я прожив майже все своє життя.

Я хочу всім побажати в переддень свята, в першу чергу, здоров’я, впевненості і віри в Україну і в завтра нашого рідного міста.

Прохання є в єдиному:  з цією вірою бути поряд пліч-о-пліч і на робочих місцях, і в тому, що стосується збереження тієї чистоти, яку ми можемо спостерігати в місті, і громадського порядку, і всіх тих речей, які роблять наше місто привабливим, затишним, зручним для туристів і для нас, чернігівців. Якщо ми будемо разом, ми те, що намітили, зробимо швидше.

 

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко

Вересень, 2016

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!